MENÜ

Galatasaray'da Fernando Muslera krizi!

Sarı-Kırmızılılar, Uruguaylı kaleci ile nikah tazelemek istiyor. Ancak taraflar arasında bir süredir devam eden görüşmelerden sonuç çıkmadı. Galatasaray'ın önerisi ile Fernando Muslera'nın talebi arasında ciddi fark var.

Galatasaray'da Fernando Muslera krizi!

Galatasaray'da 13 yıldır forma giyen ve tam 15 kupa kazanan Fernando Muslera'nın sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor. Sarı-Kırmızılılar'ın kalesini koruduğu ilk günden bu yana hem efendi kişiliği hem de saha içi performansıyla takdir kazanan Uruguaylı eldivenle nikah tazelemek adına ilk görüşmeler gerçekleştirilmişti.

Haberin Devamı

Galatasarayda Fernando Muslera krizi

1.5 milyon Euro'dan 1+1 yıl...

Ancak taraflar bir türlü ortaya yolu bulamamıştı. Ardından yönetim düğmeye basmış ve adeta kulüpte Muslera alarmı verilmişti. Sarı-Kırmızılı kulübün Muslera’ya teklifi 1.5 milyon Euro ve sözleşme süresinin 1+1 yıl olması planlanıyor.

Galatasarayda Fernando Muslera krizi

2.1 milyon Euro'dan 2+1 sene...

Güney Amerikalı kaleci ise 2.2 milyon Euro’dan 2+1 senelik kontrat istiyor. Nando’nun mevcut yıllık kazancı net 2.5 milyon Euro. Muslera ile Galatasaray Yönetimi arasında henüz anlaşma zemini sağlanamadı. Mutabakata varılamazsa, 37 yaşındaki file bekçisinin sezon sonunda ülkesine dönerek çocuklarının eğitimini Uruguay’da sürdüreceği iddia ediliyor.

Galatasarayda Fernando Muslera krizi

YORUM YAZ