MENÜ

Emre Akbaba Galatasaray için direniyor

Başakşehir bonservisine 5, kendisine 1.8 milyon Euro verdi; o ise tutkunu olduğu Galatasaray’a gidebilmek için tüm teklifleri reddetti. Emre Akbaba şimdi imza için Cim Bom’un Alanya ile anlaşmasını bekliyor, Başakşehir’den ise sert bir açıklama geldi.

Emre Akbaba Galatasaray için direniyor

Alanyaspor’un 10 numarası Emre Akbaba, ilginç bir transfer hikayesine imza atmak üzere. Geçen sezonun devre arasında Başakşehir’le anlaştığı iddia edilen 25 yaşındaki futbolcu için, önceki gece flaş bir haber gündeme gelmiş; İstanbul ekibine transferinin tamamen bittiği açıklanmıştı.

Haberin Devamı

Ancak Başakşehir Yönetimi, anlaşma haberlerinin hemen ardından şu çarpıcı duyuruya imza attı:

‘3 kat arttırmamız istendi’

“Milli futbolcunun transferi konusunda hem kendisinin menaceri hem de kulübüyle Ocak ayında anlaşmaya varılmıştı. Oyuncu temsilcisi ile prensip anlaşmasına varılmasına karşın ilerleyen süreçte başka kulüplerden gelen yüksek teklifler nedeniyle bizim de teklifi 3 kat arttırmamız istenmiş, bu talep kulübümüz tarafından kabul edilmemiştir. Emre Akbaba ile anlaşma sağlanamadığını belirtir, bu sebepten dolayı Medipol Başakşehir Futbol Kulübü olarak Emre Akbaba transferinin gündemimizden kalktığını kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

'Telefonlara bile bakmıyor'

Kulübün ardından, Başakşehir’in başkanı Göksel Gümüşdağ da zehir zemberek ifadeler kullandı. Aynı zamanda Galatasaray kongre üyesi olan Gümüşdağ, “Emre Akbaba’nın tavırları kabul edilemez. Bize karşı aldığı cephe çok kötü bir olay. Biz onunla görüşmeye çalışıyoruz, o gelmiyor ve telefonlara bakmıyor. İstediği takıma gitsin” diye konuştu.

Haberin Devamı

Hedefteki kulüp Galatasaray

Bu açıklamada hedef alınan kulübün Galatasaray olduğu belirtiliyor. Yıldız futbolcunun, küçüklüğünden beri taraftarı olduğu Cim Bom’a gidebilmek için, Başakşehir’in önerdiği yıllık 1.8 milyon Euro’yu geri çevirdiği ortaya çıktı. Ayrıca Başakşehir ile Alanyaspor arasındaki 5 milyon Euro’luk bonservis anlaşması da suya düşmüş oldu.

Taraftardan mesaj: Diren Emre Akbaba!

Galatasaray’ın taraftar grubu ultrAslan, Emre Akbaba ile ilgili sosyal medyadan bir açıklama yaparak, “Baskılar engel değil senin sevgine, az kaldı ‘parçalı’ formayı giymene. Diren Galatasaraylı Emre Akbaba” ifadelerine yer verdi.

3 milyon Euro'ya çıkabilirse...

Akbaba şimdi imza için Alanya ile Galatasaray arasındaki anlaşmayı bekliyor. Sarı-Kırmızılılar daha önce 2 milyon Euro’luk bonservis teklifi sunmuştu. Bu teklifin 3 milyon Euro’ya yükselmesi halinde mutabakat sağlanabilir. Ayrıca sezon sonunda mukavelesi bitecek olan Emre için 1 yıllık kiralama ve sonrasında zorunlu satın alma bedeli gibi bir formül de devreye sokulabilir.

Haberin Devamı

Menajeri Doğanay: Anlaşma olmadı

Emre Akbaba’nın menaceri Aydın Doğanay, Başakşehir’in iddia ettiği gibi herhangi bir kulüple kesinlikle anlaşma olmadığını, dolayısıyla fiyat arttırma gibi bir durumun söz konusu olamayacağını açıkladı.

YORUM YAZ