Burak Elmas'tan Okan Buruk iddiası: İsim vermeyeceğim

Galatasaray'ın eski başkanlarından Burak Elmas, Erden Timur'un ayrılık kararı sonrası dikkat çeken ifadeler kullanırken, 'Okan Buruk'un yerinde gözü olanlar var' diye konuştu. İşte detaylar...

Burak Elmas'tan Okan Buruk iddiası: İsim vermeyeceğim

Süper Lig devi Galatasaray'ın eski başkanı Burak Elmas, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sunduğu Spor Kazanı programına konuk oldu. İşte Burak Elmas'ın açıklamaları..."Son derece hak edilmiş ve başarılı bir sezon geçirdi Galatasaray"

Haberin Devamı

"Son derece hak edilmiş ve başarılı bir sezon geçirdi Galatasaray. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde yaptıklarını da önemli görüyorum. Başa baş mücadele ettiler. Orada sürekli olmak başarı getirir. Özellikle göze hoş gelen bir futbol oynandığı için de son derece memnunum." dedi.

"Ben puan işine fazla takılmıyorum"

"Ben puan işine fazla takılmıyorum. Ligdeki diğer takımların gücüyle de alakalı. Maalesef Türk futbolu çok değer kaybetti. Naklen yayın gibi durumlardan ayakta kalan kulüp sayısı az. Anadolu kulüplerle arada büyük fark açıldı. Bu sefer de kadro kalitesi açılıyor. Burada önemli olan şampiyon olmaktır. Galatasaray da bunu başardı. Okan Buruk ve ekibi güzel mücadele etti."

"2 yıldır takımda olan yönetim var"

Haberin Devamı

"Galatasaray'ın temelinde iyi kadrosu var. Bunun üstüne iyi oyuncular getirerek çok iyi işler olur. Yönetim yeni seçildi. Maalesef seçim son haftalara denk geliyor. Ertelenebilirdi. Bütün camia şampiyonluğa odaklanmıştı. Şampiyonluk bitti, kutlamalar devam ediyor. Şampiyon olduğunuz zaman hemen diğer sezon başlar. Galatasaray geçen sene ki gibi 3 eleme oynamayacak. Tek eleme oynayacak. Biraz daha vakti var. Gelecek oyuncular olacaktır. Planlanmıştır. Son ana bırakılmamıştır. 2 yıldır takımda olan yönetim var. Planları olmuştur."

Burak Elmas'tan Mourinho yorumu

"Başarı sadece transferle olmuyor. Birçok faktöre bağlı. Kimse bunun sözünü veremez. Rakipleriniz yaptıkları da önemli. Galatasaay'ın iki senedir yaptığı rakiplerini düşündürdü. O seviyeyi yukarıya çekti. Mourinho'yu futbol dünyasında tartışacak kimse yok. Marka ve teknik direktörlük konusunda değerli bir isim. Sadece isimlerle başarı olmaz. Beni sadece Galatasaray ilgilendiriyor. Galatasaray'ın iyi olması sonrası rakiplerin ne yaptığı önemli değil. Mourinho'nun gelmesi Galatasaray'ı etkilemez. Kendi doğrularını yapar. Zaten Galatasaray çıtayı yukarı çekti. O doğrultuda yürüyecektir."

"Erden Timur'a yapılan bana da yapıldı"

"Erden Timur çok değerli bir Galatasaraylı. Çok fark yaratan bir yönetici. Fark yatacak yönetici bulursunuz ama insan bulamazsınız. Kendi dönemimde de Erden Timur ile çalıştım. Kendi inisiyatifi ile fikirlerle geldi. Çok hayata geçirdiğimiz proje oldu. Her alanda fark yaratan bir isim. Galatasaray'a hizmet etmesi iyi olurdu. Benim de şikayet ettiğim olmuştu. Aynısı olmuş. Hizmet etmekte zorlandığını düşünüyorum. Ona da itibar suikastı oldu. Bu insanlar maalesef içerdeler. Erden Timur, sosyal medyada ki troll ağının araştırılmasını istemişti. Bence bu Galatasaray'ın da incelenmesi lazım ve mahkemeye verilmeli. Hepimize bu troll ağlarını destekleyen isimler geliyor. İspat edemeden konuşmak doğru değil. Herkese yapan birileri var. Erden Timur'un başına gelen başkasının başına gelmesin. Galatasaraylı bazı üyeler, arkadaşları ve yakınlarını karalamak için bu tür troll ağlarını destek verenler var.

Haberin Devamı

Bazen teknik direktör, oyunculara destek veya karalama gibi olaylar yapıyorlar. Ortak arkadaşlarımızla bize isimler geliyor ama açıklamak mümkün değil. Bunu tanımlamak istemiyorum. Başkalarını işaret etmek istemem. Bu dava konusu olmalı ve disipline götürülmeli. Bu işi yapan kişilerin kulüpten atılması gerekir. Galatasaray, bu kirli işleri açığa çıkarmalı."

Haberin Devamı

"Bu yapı herkese saldırıyor"

"Bu kişilerin amacı Galatasaray'ın içinde belli noktalarda olmak. Galatasaray'ın dışında olmak istemiyorlar ve güçleri yok. Galatasaray'ı kullanıyorlar. Hafta sonu eğlencesi olarak görüyorlar. Galatasaray'ı oyuncakları yapmak istiyorlar. Erden Beyle yakın ilişkimiz var. Dönem dönem konuşuyoruz. Erden Timur bu isimlerin bazılarını biliyordur. Hatta şuan da dışarıdan Erden Timur'a sahip çıkıyormuş gibi gösteriyorlar ve yönetimi yıpratmak istiyorlardır. Hem arkasından konuşuyorlar hem de bizi bırakma derler. Yönetim kurulunda varlar diyemem. İsim de veremem. Timur, sürdürebilir başarı demişti. Bunu yapmak için sistem kurmak gerekir. O yapı dışarda kalınca sistemi desteklemediler ve kurmasını istemezler. Erden Timur, düzgün insanların sesinin çıkmamasını söyledi. Kulüpte bu tür insanlar çıktığı zaman sosyal medyada linçleme yapıyorlar. Üyeler de bundan dolayı seslerini çıkaramıyor. Erden Timur, bu pozisyondan daha iyi pozisyonda hizmet edecektir."

Haberin Devamı

"Okan Buruk'un yerinde gözleri var"

"Erden Timur, son derece başarılı oldu. Erden Timur'un pozisyonunda gözü olan birçok kişi var içeride. Rakiplerden bahsetmiyorum bile. Bu işlerin arkasında olan kişilerde bunlar. İsim vermeyeceğim. Ben aynısını Okan Buruk için de düşünüyorum. 6-7 ay önce Okan Buruk ve Erden Timur'a destek çıkılması lazım demiştim. Okan Buruk'un da yerinde gözleri var. İkisini de yıkmaya çalışıyorlar. Okan Buruk'a sahip çıkılması gerek. Onu korumalıyız."

"Erden Timur'a başkanlık yakışır"

"Ben Galatasaray'ın siyaseti içinde yokum. Ben artık uzaktan taraftarım. Erden Timur, kişilik ve kalibiyet olarak ileride Galatasaay Başkanı olabilecek bir potansiyeldir. Kendisi aday olmak ister mi bilmiyorum. Onun kararı olacaktır. İlerisi için önde gelen isimlerden. Bence Başkan olabilecek potansiyeli var."

"Galatasaray sürekli şampiyon olmalıdır"

"Elimizde sezon sonu kontratları bitecek ve elimizden çıkarmak istediğimiz isimler vardı. Yabancı sınırı vardı. Genç oyuncular almak istedik. Barış Alper, Nelsson, Sacha Boey ve Berkan gibi isimlerden bunlardan birisi. Yüzde yüz transferler tutmaz ama bizim aldığımız isimler Galatasaray'a şampiyonluk yolunda katkı verdiler ve finansal anlamda yardımcı oldular. Bu bizi mutlu eder. Umarım böyle isimler devam eder. Galatasaray oyuncular bulup yetiştirip para kaynağı yapmak zorundadır. Sürekli maddi zarar etmeyen, şampiyon olan bir yapı kurmak lazım."

Burak Elmastan Okan Buruk iddiası: İsim vermeyeceğim

YORUM YAZ