MENÜ

Galatasaray sutopu takımı Şampiyonlar Ligi'nden çekildi

Galatasaray'ın sutopu takımı 10 bin dolarlık seyahat masrafı uğruna, Şampiyonlar Ligi'nden çekildi.

17 Ekim 2018, Çarşamba 08:48 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray sutopu takımı Şampiyonlar Ligi'nden çekildi

Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre; her zaman spor kulübü olmakla övünen Cim-Bom, bir futbolcunun maç başı ücreti kadar olan parayı gerekçe gösterdi, Şampiyonlar Ligi’ne takımı göndermedi. Üstelik ulaşım giderlerini de Sutopu Federasyonu karşılayacak, Aslan sadece konaklamayı ödeyecekti.

Galatasaray, sutopunda Şampiyonlar Ligi’ne gitme şansını elinin tersiyle itti, 10 bin dolarlık faturayı gerekçe göstererek organizasyondan çekildi.

Her zaman spor kulübü olmakla övünen ve bunu her yerde hatırlatan sarı-kırmızılıların yönetimi, geçen sezonu ENKA’nın ardından ikinci sırada bitirerek Avrupa bileti alan erkek sutopu takımını göndermedi.

15 sporcu ve 5 yöneticinin bulunduğu kafilenin, 3 gece, 4 günlük seyahatinde konaklama giderlerinin yaklaşık 10 bin doları bulması fazla bulundu. Ancak bu para birçok futbolcunun maç başı ücreti kadardı. Ayrıca uluslararası organizasyona katılım bedelinin 2 bin euro olduğu, sarı-kırmızılı kulübün bunu da çok bulduğu için organizasyona katılmadığı belirlendi.

Sutopu Federasyonu’nun Avrupa kupalarına katılan takımların seyahat giderlerini karşılamasına rağmen, sarı-kırmızılı yönetimin, konaklama ve katılım bedelleri nedeniyle böyle bir karar alması şaşkınlıkla karşılandı.

ENKA istemedi

Buna karşın Şampiyonlar Ligi’ne katılan ENKA ise Sutopu Federasyonu’nun seyahat yardımını dahi kabul etmedi ancak Türkiye’yi temsil eden kulüp Strasbourg’a yenilerek elendi.

Galatasaray Erkek Sutopu Takımı da Şampiyonlar Ligi ön elemelerine katılsa ve elenseydi LEN Trophy’de mücadele edecekti.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...