Galatasaray, golcüsünü arıyor

Galatasaray, Van Persie'den sonra, Atletico Madrid'in gözden çıkardığı Mandzukic'e de talip oldu. Ancak golcü piyasası oldukça karışık. Gündemdeki her yıldızı isteyen en az bir kulüp daha mutlaka ortaya çıkıyor.

12 Haziran 2015, Cuma 02:30
- A +
Galatasaray, golcüsünü arıyor
Kadrosunu yıldız bir golcüyle takviye etmek isteyen Galatasaray, Manchester United’dan ayrılmaya hazırlanan Robin van Persie’nin ardından, Atletico Madrid’de gözden çıkarılan Mario Mandzukic’i de gözüne kestirdi. Ancak iki oyuncu için de Galatasaray’ın işi hiç kolay olmayacak.

Çünkü Cim Bom’un istediği her oyuncuya en az 1 Avrupa devinin daha talip olduğu görülüyor. Örneğin, Mandzukic’in gözden çıkarılmasının sebebi, Atletico’nun buraya Juventus’tan Tevez’i almaya çalışması. Tevez gittiğinde, Juve bu bölgeye bir takviye yapacak ve adaylardan biri Van Persie. Hollandalı golcü, aynı zamanda Galatasaray’ın da transfer listesinde yer alıyor.

Yönetim kolları sıvadı

Bununla birlikte, Van Persie ile yollarını ayırmaya hazırlanan Manchester United, Mandzukic’i kadrosuna katmak istiyor. Dolayısıyla bu üçgen, oyuncuların piyasa değerlerini daha da yükseltiyor ve Galatasaray’ın işi güçleşiyor.       
Buna karşın Sarı-Kırmızılı yönetim, tüm kozlarını kullanarak, bu iki yıldızdan birini transfer etmeye çalışacak.      

Metin Karabaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...