Galatasaray'da son dakika: Haluk Ulusoy iddiası

Galatasaray Yönetimi'nin aldığı 'Olağanüstü seçimli genel kurul' kararı sonrası Sarı-Kırmızılı camiada baş döndüren bir trafik yaşanıyor.

21 Aralık 2017, Perşembe 18:10
- A +

Galatasaray Yönetimi'nin aldığı 'Olağanüstü seçimli genel kurul' kararı sonrası Sarı-Kırmızılı camiada baş döndüren bir trafik yaşanıyor.
 

Teknik direktör Igor Tudor'la yolları ayırdıktan sonra olağanüstü seçimli genel kurula gitme kararı alan Galatasaray Yönetimi, camiadaki tüm taşları yerinden oynattı.
 

Taraftar cephesi Fatih Terim'in takımın başına geçmesi umuduyla heyecanlanırken, gündem bir anda kongreye kaydı.
 

Dursun Özbek'in düzenlediği basın toplantısının ardından kulislerde birçok iddia gündeme gelirken, başkan adaylığı için birbiri ardına isimden açıklama geldi.
 

Resmi olarak başkanlığını açıklayan ilk isim Mustafa Cengiz olurken, eski yöneticilerden Turgay Kıran'ın da bir kez daha koltuk için kolları sıvadığı ortaya çıktı.
 

Kulübün en başarılı başkanlarından olan Faruk Süren'in damadı ve eski yönetici Burak Elmas da sosyal medya üzerinden üyelerin nabzını yoklamaya başladı.
 

Galatasaray'da tüm bu gelişmeler yaşanırken bir de Haluk Ulusoy sürprizi yaşandı.
 

TFF Başkanlığı sonrası spor camiasından uzak durmaya çalışan Ulusoy'un kapısının çalındığı öğrenildi.
 

Camia içerisinden bir grubun, bizzat Ulusoy'un Levent'teki ofisine gideren taleplerini ilettiği ortaya çıktı.
 

Grubun Ulusoy'a, "Galatasaray başkanlık koltuğunu dolduracak düzeyde bir isimsiniz. Deneyiminiz ve birikiminizle bugünkü şartlarda görevi üstlenebilecek en iyi adaysınız. Gelin aday olun, çevrenizde bir oluşum yaratalım" teklifi yapıldığı bildirildi.
 

Haluk Ulusoy'un ise bu öneriye henüz olumlu ya da olumsuz bir yanıt vermediği, camia içerisinden kendisine gelecek taleplerin seyrini izleyeceği ifade edildi.
 

Haluk Ulusoy'un ismi gündeme gelir gelmez, Arda Turan ile ilgili iddialar da akılları karıştırmaya başladı. Zira, Arda; Haluk Ulusoy'un oğlu Saffet Ulusoy'un en yakın arkadaşlarından.

Görünen o ki, Galatasaray camiasını çok hareketli günler bekliyor. Haluk Ulusoy'un başkan adayı; Fatih Terim'in de takımın yeni teknik direktörü olup olmayacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.