MENÜ

Galatasaray'da feda zamanı!

10 milyon dolar alacağı olan takıma “Kongre sonrası için söz verdik ama yeni kredi bulamadık. Bize zaman verin” diyen G.Saray Başkanı Dursun Özbek, “Parayı değil, şampiyonluğu düşünüyoruz” cevabını aldı.

09 Aralık 2016, Cuma 08:38 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray'da feda zamanı!
Ağustos ve Eylül ayında futbolcuların maaşlarını ödeyemeyen ve takıma "22 Ekim'deki Genel Kurul'a kadar bekleyin'' mesajını ileten Galatasaray yönetimi oyuncularından bir kez daha fedakarlık istedi.

İşte Florya'da yaşananlar:

Ekim ayında kongre sonrasına söz verilen alacakların ödenmesi hususunda sarı-kırmızılı takımın kaptanları Selçuk İnan ve Sneijder yöneticilerin bu talebine olumlu yanıt vermişti. Riva ve Florya için yetkiyi olağanüstü kongrede alan yönetim, Başakşehir ve Fenerbahçe maçları öncesi takımın birikmiş alacaklarının bir kısmını hesaplara yatırdı. Ancak sarı-kırmızılı kulüpte mali kriz Aralık ayında tavan yaptı; öyle ki kulüp personeli ve Türk Telekom Arena'daki ofislerde görev yapan profesyonellere bile ödeme yapılamadı. Başkan Dursun Özbek de paralarını bekleyen futbolcularla toplantı yapma kararı aldı.

Paraya değil Fransa'ya!

PARALAR TL'YE ÇEVRİLECEK

Galatasaray Dursun Özbek'in takımdan yeni yıla kadar fedakarlık istediği öğrenildi. Başkan Özbek, Genel Kurul'dan yetkiyi almalarına rağmen, projeler resmiyete dökülmediği için bankaların kredi vermediğini vurguladı. Özbek, bu sorun çözülür çözülmez Riekerink ve talebelerine maaşların tamamının ödeneceğinin sözünü verdi. Futbolcular da parayı değil şampiyonluğu düşündüklerini söyleyerek Özbek'i mutlu etti. Galatasaray'ın Kasım ve Aralık'ta futbolcularına ödemesi gereken rakamın 10 milyon dolar olduğu kaydedildi. Bu arada yönetimin kulüpteki tüm ödemeleri TL'ye çevirme kararı aldığı öğrenildi.

Kaynak: Sabah

Eduardo Vargas’tan yönetime: Bonservisimi verin

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...