Galatasaray'da dev operasyon! 5 isim yolcu...

Galatasaray'da dev operasyon! 5 isim yolcu...

30 Kasım 2016, Çarşamba 08:17
- A +

Kadrosunu güçlendirmek isteyen ancak önünde UEFA’nın 65 milyon Euro’luk bütçe kısıtı engeli bulunan Galatasaray, yol haritasını belirledi. (Hürriyet)

Şu anda takım maliyeti 63 milyon Euro düzeyinde olan sarı kırmızılı takım, ara transfer operasyonu için dev hazırlığın peşinde...

2.5 MiLYON EURO TASARRUF - UEFA’nın bütçe kısıtı nedeniyle şu anda sadece 2 milyon Euro’luk bir hareket alanı bulunan Galatasaray, 5 oyuncusunu göndererek toplamda 2.5 milyon Euro tasarruf sağlanacak.

BiR STOPER TAKViYESi YAPILACAK - Toplamda ara transfer adına bütçesinde 4.5 milyon Euro’luk yer açılacak olan Galatasaray yönetimi öncelikli olarak stoper transferine yönelecek, defansa önemli takviye yapılacak.

BRUMA’YA 800 BiN EURO ZAM GELiYOR - Bir sonraki adım Bruma olacak. Kontratı uzatılacak olan Bruma’nın yıllık ücreti 1.2 milyon Euro’dan 2 milyona yükseltilecek. Portekizli’nin performansının artması bekleniyor.

CAROLE’A CiDDi iYiLEŞTiRME YAPILACAK - Son hamlede ise Fransız kulüplerinin transfer etmek istediği Lionel Carole’un başarılı performansı ödüllendirilecek. Fransız sol bekin ücreti 700 bin Euro’dan 1.1 milyona yükseltilecek.

GÖNDERİLECEK İSİMLER VE 6 AYLIK MALİYETLER - Chedjou:1.1 milyon Euro

Salih Dursun: 750 bin TL

Umut Gündoğan: 750 bin TL

J. Paul Karacan: 300 bin Euro

Endoğan Adili: 250 bin Euro

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.