Galatasaray, Ata’nın huzuruna çıktı

Galatasaray Yönetimi, Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Anıtkabir’e giderek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

09 Nisan 2018, Pazartesi 16:02 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray, Ata’nın huzuruna çıktı
Galatasaray Yönetimi, Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Anıtkabir’e giderek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Başkan Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Adil Araboğlu, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Okan Böke, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik ve Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay’dan oluşan Galatasaray heyeti ilk olarak Anıtkabir Komutanı Albay Ahmet Nurtan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Albay Ahmet Nurtan’a isminin yazılı olduğu 10 numaralı Galatasaray forması hediye edilirken; Albay Ahmet Nurtan da Başkan Mustafa Cengiz’e Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin yer aldığı bir plaket takdim etti.

Galatasaray Heyeti daha sonra Ata’nın huzuruna çıktı. Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakılması ve saygı duruşunun ardından Başkan Mustafa Cengiz, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Başkan Cengiz'in Anıtkabir Özel Defteri’ndeki mesajı şu şekildeydi:

"Aziz Atatürk,

Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi olarak, bugün düşüncelerinizi ve hatıranızı simgeleyen Anıtkabir'e geldik.

Cumhuriyetimizin kurucusu olarak, Türk Sporuna ve Sporcusuna gösterdiğiniz; sadece zeki ve çevik değil aynı zamanda adil, eşit, dürüst, ahlaklı yarışma hedefi ve karakteri için teşekkür etmek adına huzurunuzdayız.

Galatasaray Camiası olarak biz de, kurucumuz Ali Sami Yen'in işaret ettiği gibi; yabancı takımları yenip, gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda Galatasaray'ı ve dolayısıyla Türk sporunu dünyanın zirvesine çıkartmayı ana gayemiz olarak görüyoruz.

Ne mutlu bize!.."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...