Futbolun da adaleti var!

Kritik CSKA Moskova sınavı öncesi Mustafa Denizli'nin yine sert, keskin ve kendinden emin ifadeleri vardı.

30 Eylül 2009, Çarşamba 04:30 Son Güncelleme:
- A +
Futbolun da adaleti var!

Dün akşam basın toplantısı düzenleyen Siyah-Beyazlılar’ın hocası, iyi oyunlarının karşılığını mutlaka alacaklarını ifade etti, istifa iddialarına nokta koydu. Maça yönelik yorumlarına, “İlk maçlarını kaybeden iki takım karşı karşıya geliyor. Şampiyonlar Ligi’nde içeride, dışarıda tüm puanların önemi var. Bunun bilincindeyiz. Her geçen gün eski çizgimize yaklaşıyoruz” ifadeleriyle başlayan Denizli şöyle devam etti: “Bu sene çalışmalarımızın karşılığını alamadık ama futbolda değişmez bir kaide vardır. Israrcı olursanız, mutlaka karşılığını alırsınız. Bugün buna çok ihtiyacımız var.”

‘Kariyerim ortada’
Rakibinin muhtemel kadrosu üzerinde çalıştığını kaydeden teknik adam, “Zenit’le oynadıkları son maçı ve daha öncekileri gözlemledik. Tüm mesaimi bu işe harcıyorum” dedi. İbrahim Toraman’ın kafilede yer almasının sevindirici olduğunu ancak savunmacısını riske etmeyeceğini belirten Denizli, istifa iddialarıyla ilgili de net konuştu: “Kimin ne düşündüğü önemli değil. CSKA maçının kariyerimle ilgili çok fazla önemi yok. Ne artı getirir, ne eksi... Kariyerimi iki maçla kazanmış değilim. Türk futboluna damga vurmuş bir ismim. Aynı hırs ve ciddiyetle çalışıyorum.”

‘Suni zemine alışığız’
Suni zemine Ankara’dan alışık olduklarını ve Luzhniki Stadı’nın güzel bir atmosferi olduğunu vurgulayan Beşiktaş’ın hocası sözlerini şöyle noktaladı: “Rüştü ve Nihat görev yapabilir. Oynamalarına engel yok. Gol yollarında bazı sorunlar, hatta krizler olabilir. Bu takımın her bölgesindeki oyuncu gole yakındır. CSKA’nın Rus Milli Takımı’nın iskeletini oluşturan oyuncuları olduğunu biliyoruz. Ramos geldiğinden beri iç ve dış saha maçlarını takip ettik. Benim takımımda da çok özellikli oyuncular var. Son haftalarda sadece biraz futbol şansına ihtiyacımız var, onun dışında başka bir şeye ihtiyacımız yok.”

Toraman: Gol bulacağız
Denizli’ye basın toplantısında eşlik eden İbrahim Toraman ise, “Golcü bir takımız. Sadece sonuca gitme konusunda aceleciyiz. Belki bundan dolayı gol atamıyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki haftalarda golle tanışarak eski kimliğimize kavuşacağız” dedi.          

Orhan Yıldırım

Kupalara göre Beşiktaş

Kupa O G B M A Y
ŞKK 63 23 11 29 68 94
UEFA 52 20 12 20 76 68
KGK 20 4 4 12 21 38
Toplam 135 47 27 61 165 200


(Hükmen galibiyetler, toplama alınmıştır.)

İç ve dış saha karnesi

  O G B M A Y
İç saha 68 35 16 17 99 64
Dış saha 67 12 11 44 66 136
Toplam 135 47 27 61 165 200


 Mustafa Denizli’nin Avrupa karnesi

  O G B M A Y
  31 9 6 16 35 45

 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...