MENÜ

Vitor Pereira'dan Arda Güler'e övgü dolu sözler! 'Diğerlerinden ayıran bir özelliği var'

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Vitor Pereira, açıklamalarda bulundu. Kariyerine Suudi Arabistan temsilcisi Al Shabab'ta sürdüren tecrübeli çalıştırıcı, milli futbolcu Arda Güler hakkında dikkat çeken sözler kullandı.

Vitor Pereira'dan Arda Güler'e övgü dolu sözler! 'Diğerlerinden ayıran bir özelliği var'

Bir dönem Fenerbahçe'nin teknik direktörlük görevini üstlenen Vitor Pereira, Real Madrid'de forma giyen milli futbolcu Arda Güler hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

'HER GÜN ONA İHTİYACIM VAR'

Portekizli teknik adam, Relevo'ya verdiği röportajında, "Futbol benim için bir uyuşturucu gibi, her gün ona ihtiyacım var" dedi.

Fenerbahçe'de birlikte çalıştığı Arda Güler ve Flamengo'da çalıştığı dönemde rakibi olan Real Madrid'in yeni transferi Endrick ile ilgili konuşan Pereira, "Zamana ihtiyaçları var ama Real Madrid profiline sahip oyuncular olduklarından hiç şüphem yok" ifadelerini kullandı.

Vitor Pereiradan Arda Gülere övgü dolu sözler Diğerlerinden ayıran bir özelliği var

SUUDİ ARABİSTAN SÖZLERİ

Suudi Arabistan'da daha önce de çalışan ve "Geri döndüğünüzde ne gibi farklılıklar gördünüz?" sorusuna cevap veren 55 yaşındaki teknik adam, "Daha iyi bir organizasyon, daha iyi çalışma koşulları, daha iyi sahalar buldum. Ayrıca daha iyi oyuncular ve antrenörler. Kısacası daha rekabetçi bir lig" diye konuştu.

Haberin Devamı

Suudi Arabistan Ligi'nin geliştirilmeye çalışıldığını söyleyen Pereira, "Ligi geliştirmek için çalıştıklarını açıkça görebilirsiniz. Yine de daha iyi bir altyapıya yatırım yapmaya devam etmeli, işe aldıkları profesyonellerin kalitesini arttırmalı, akademiler ve A takımlar için antrenörlerin eğitimine yatırım yapmalılar. Ancak gelişmek istediklerini gösteren adımlar atıyorlar. On yıl önceki şartlarla karşılaştırdığımda, birbiriyle hiçbir alakaları olmadığını görüyorum. Bu gelişme işaretinin bana göre en büyük göstergesi Dünya Kupası organizasyonu. Nihai hedef Dünya Kupası ve koşulları iyileştirerek kaliteli bir Dünya Kupası düzenlemek için her şeyi deneyecekler" dedi.

Arda Güler antrenmanda büyüledi! Carlo Ancelotti'ye mesaj...

Çin'deki dönemiyle ilgili açıklamalarda bulunan 55 yaşındaki teknik adam, "Çin'de üç yıl çalıştım. Oyunculara ve antrenörlere çok yatırım yaptılar ancak güçlü bir takıma sahip olmanın, kariyerinin sonuna gelen yabancı oyuncuları almaktan geçtiğini düşündüler. İstedikleri sonuçları alamadılar. Sonra buna Kovid de eklendi. Bu da yatırımları durdurmalarına neden oldu ve projeler yarıda kaldı. Ayrıca Çin'de bana göre akademiler konusunda açıkça bir eksiklik vardı." dedi.

Vitor Pereiradan Arda Gülere övgü dolu sözler Diğerlerinden ayıran bir özelliği var

'FENERBAHÇE YA DA OLYMPİAKOS'DAKİ GİBİ BİR BASKI HİSSETMİYORSUNUZ'

Farklı ülkelerde çalışmalarının kendisinin yönetim tarzını etkileyip etkilemediği sorusuna cevap veren Portekizli teknik adam, "Bugün daha donanımlı bir teknik direktörüm. Bana göre, çalıştıkları bağlamları anlayanların başarılı olma olasılığı daha yüksek. İçinde bulunduğunuz ligin kültürel ve spesifik özelliklerini hızlı bir şekilde anlarsanız, diğerlerini sizi takip etmeye ve kazanmaya ikna etme şansınız da o kadar artar. Çalışmalarımı büyük bir Avrupa kulübü olan Porto'da yaptım. Her zaman kazanmak için çalıştım. Kazanmak ve baskıyla başa çıkmak için sekiz yıl oradaydım. Arabistan'da futbolu seviyorum ama Porto, Fenerbahçe ya da Olympiakos'daki gibi bir baskı hissetmiyorsunuz. Yine de tutkuyu hissedebiliyorum. Benim yakıtım, tutku. Bunu hissetmeye ihtiyacım var. Bu yüzden kariyer kararlarım neredeyse hep bu tür bağlamlara dayanıyor. Ben futbolu böyle yaşıyorum. İçimde kelebekler uçuştuğunu hissettiğim anda çok mutlu oluyorum ve en iyimi ortaya koymak için ihtiyacım olan enerji bu" cevabını verdi.

Haberin Devamı

"Her yerde aynı teknik direktör olabilir misiniz?" sorusunu yanıtlayan Pereira, "Uyum sağlamak zorundasınız. Fiilen değiştirebileceğiniz şeyler var, kabul etmeniz ve adapte olmanız gereken başka şeyler de var. Örneğin Suudi Arabistan'da antrenmanı ve işinizi düzenleme şeklinizi büyük ölçüde etkileyen dini bir konu var." cevabını verdi.

Haberin Devamı

'SEVİLLA VE ALMERİA İLE GÖRÜŞMELERİM OLDU'

Bir dönem İspanyol ekibi Sevilla'ya yakın olduğu hatırlatılan Vitor Pereira, "Evet, Sevilla ile yakındık. Sevilla ve Almeria ile görüşmelerim oldu. Doğru zaman değildi, imzalamaya çok yakındık ama Sevilla başka birini tercih etti. Almeria'da ise hayır diyen bendim. Hedeflerim için uygun bir proje olmadığını anladım. Sevilla, harika bir kulüp, projelerini gerçekten beğendim ama sonunda başka bir teknik adamda karar kıldılar" ifadelerini kullandı.

ARDA GÜLER SÖZLERİ

Fenerbahçe'de birlikte çalıştığı ve daha sonra Real Madrid'e transfer olan Arda Güler'le ilgili gelen soruya yanıt veren 55 yaşındaki teknik adam, "Arda Güler 16 yaşındayken birlikte çalışma ayrıcalığına sahip olduğum bir çocuk. Küçük bir çocuktu, bugün bile bir çocuğun yüzüne sahip. Muazzam potansiyele sahip başka oyuncular gibi onun da kendisini diğerlerinden ayıran bir özelliği var, o da yetenek ve kişilik. Madrid'de bir döneme damga vuracağından hiç şüphem yok." şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Vitor Pereiradan Arda Gülere övgü dolu sözler Diğerlerinden ayıran bir özelliği var

Son olarak kariyeri için nasıl bir planlama düşündüğü sorusunu yanıtlayan Pereira, "Genelde eldeki kuşun, havadaki iki kuştan daha iyi olduğunu söylerim. Ama hedefimde büyük bir Avrupa Ligi var. Kendimi iyi hissediyorum ve büyük bir Avrupa liginde teknik direktörlük yapmak için gelecek projeyi dört gözle bekliyorum." sözlerini sarf etti.

Vitor Pereiradan Arda Gülere övgü dolu sözler Diğerlerinden ayıran bir özelliği var

 

YORUM YAZ