TFF'de gündem seçim

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 18 Temmuz’daki mali genel kurulun seçimli yapılacağını duyurmuştu. Ancak Kulüpler birliği o tarihin geç olduğunu öne sürerek seçimin ivedilikle yapılması için imza toplamaya başladı. Delegelerin yüzde 40’ından imza alınırsa 30 gün içinde seçime gidilecek. TFF Başkanlığı için adı geçen isimler de netleşmeye başladı. İşte olası adaylar...

TFF'de gündem seçim

Türk futbolunda üst üste yaşanan kaosların ardından gözler Türkiye Futbol Federasyonu’na çevrildi. Kulüpler tarafından istifaya çağrılan Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi ise 18 Temmuz’u işaret ederek gerçekleşecek olan mali genel kurulun seçimli yapılacağını duyurmuştu. Ancak bu duyuru istifa bekleyen kulüpleri tatmin etmedi.

Haberin Devamı

 

18 Temmuz’un başkanlık değişimi adına son derece geç bir tarih olduğunu vurgulayan çok sayıda kulüp bir araya gelerek imza toplamaya başladı. Süper Lig kulüpleri, 18 Temmuz tarihini kabul etmiyor ve TFF’nin daha önce olağanüstü seçimli genel kurul yapmasını istiyor. Bunun için de oy hakkı bulunan delegelerin en az yüzde 40’ının imzasını alarak TFF’yi seçime zorluyor. Eğer böyle olursa federasyon 30 gün içerisinde seçim kararı almak zorunda.

TFFde gündem seçim

İstifa ederse...

Ancak bu şekilde dahi seçimin gerçekleşmesi en az 2 ayı bulacak. TFF Başkanı’nın istifa etmesi durumunda ise talimatlara göre federasyon 30 gün içinde seçimle olağanüstü genel kurul yapma kararı alabiliyor. Yani bir ay sonra yeni bir başkan ve yönetim belirlenebiliyor. Bu nedenle kulüpler, Büyükekşi’nin istifasını bekliyor.

Haberin Devamı

TFFde gündem seçim

Sebebi EURO 2024

Ancak TFF'den dün akşam saatlerinde yapılan açıklamada tarih bir daha vurgulandı. 18 Temmuz'un seçilme sebebinin de Almanya'da düzenlenecek olan ve A Milli Takımımız'ın da katılacağı EURO 2024 gösterildi. TFF Başkanlığı için de adı geçenler belli olmaya başladı. İşte o isimler...

İŞTE İMZA ATAN KULÜPLER

Fenerbahçe

Beşiktaş
Karagümrük
Kasımpaşa
İstanbulspor
Adana Demirspor
Samsunspor
Pendikspor

TFF BAŞKANLIĞI İÇİN ADI GEÇEN İSİMLER

Mahmut Özgener

Servet Yardımcı
Göksel Gümüşdağ
Rıdvan Dilmen
Cemil Kazancı

TFFde gündem seçim

YORUM YAZ