SON DAKİKA: Süper Kupa ve Türkiye Kupası'nın formatı değişti! TFF resmen duyurdu

Türkiye Futbol Federasyonu, 2024-25 sezonunda Süper Kupa'nın formatının değiştiğini açıkladı. TFF ayrıca Ziraat Türkiye Kupası'nın da yeni formatını duyurdu.İşte detaylar...

SON DAKİKA: Süper Kupa ve Türkiye Kupası'nın formatı değişti! TFF resmen duyurdu

Türkiye Futbol Federasyonu, 2024-25 sezonunda Süper Kupa'nın formatının değiştiğini duyurdu. TFF'den yapılan açıklamada, "2023-2024 Süper Kupası Süper Lig Şampiyonu ile Türkiye Kupası Şampiyonu arasında oynanacak. Sonraki sezonlardan itibaren ise Süper Kupa yeni formatıyla oynanacak. Yeni formata göre Süper Kupa 2024-2025 Sezonu, Süper Lig Şampiyonu ile Süper Lig İkincisi ve Türkiye Kupası Şampiyonu ile Türkiye Kupası Finalisti'nin katılacağı dörtlü final şeklinde oynanacak" ifadelerine yer verildi.

Haberin Devamı

TÜRKİYE KUPASI FORMATI DA AÇIKLANDI

TFF'den yapılan açıklamada 2024-25 sezonunda Türkiye Kupası'nın formatı da duyuruldu. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2024-2025 sezonunda Türkiye Kupası'nın yeni formatı ile oynanmasına karar verdi. Sezon başında Şampiyonlar Ligi'nin formatını hazırlayan Hypercube firmasının yaptığı değer artırıcı çalışma sonrasında TFF Yönetim Kurulu'na sunduğu rapor ile şekillenen yeni format eleme turları, grup müsabakaları ve final aşamalarından oluşacak.

4 YILLIK SÖZLEŞME İMZALADI

1) Eleme ve final aşamaları tek maç eleme usulüne göre oynanacak. Grup müsabakaları ise 24 takımın katılımı ile 6 takımlı 4 grupta, önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde de uygulanacak olan Swiss Sistem'e göre oynanacak. Mevcut statüdeki eleme turlarında seri başı takımın kendi sahasında oynaması kuralı ise yeni statüde uygulanmayacak."

A Mili Takımımızın rakiplerini tanıyalım! Güçlü yanları, yıldız oyuncuları...
YORUM YAZ