Montella'nın Hakan Çalhanoğlu şaşkınlığı: Anlam veremiyor!

Türkiye A Millî Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, EURO 2024 öncesinde açıklamalarda bulundu. İtalyan teknik adam, Inter'in yıldızı Hakan Çalhanoğlu için millî takımda yapılan eleştirilerle alakalı da yorumda bulundu. İşte detaylar...

Montella'nın Hakan Çalhanoğlu şaşkınlığı: Anlam veremiyor!

Kulüp futbolunda ligler sona ermek üzereyken futbolseverler yavaş yavaş yazın düzenlenecek olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na gözünü çevirmiş durumda. 14 Haziran'da Almanya - İskoçya maçıyla başlayacak olan EURO 2024'te Türkiye A Millî Futbol Takımı, F Grubu'nda mücadele edecek.

Haberin Devamı

TÜRKİYE'YE GENİŞ YER AYIRDILAR

Turnuvaya 1 ay ola World Soccer Dergisi, Türkiye'ye geniş yer ayırdı. "Son maçlarda alınan istenmeyen sonuçlara rağmen Türkiye'nin, turnuvadan umutlu olmak için yeterli nedenleri var" ifadeleri kullanılan dergide, A Millî Takım teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın görüşlerine de yer verildi.

'İLK AMACIMIZ TURNUVAYA KATILMAKTI'

Montella, göreve Hırvatistan galibiyetiyle başlamasının getirdiği ivmeden iyi yararlandıklarını belirterek, "İlk amacımız turnuvaya katılmaktı ve bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. EURO 2024'ün Almanya'da düzenlenmesinin Türk taraftarlar için özel olacağını vurgulayan İtalyan teknik adam, turnuvada kendilerini Türkiye'de gibi hissedeceklerinden emin olduğunu kaydetti.

Haberin Devamı
Hakan Çalhanoğlu isyan etti! 'Boş yapıyorlar...'

HAKAN ÇALHANOĞLU ELEŞTİRİLERİNE ANLAM VEREMİYOR

Hakan Çalhanoğlu'na yöneltilen olumsuz eleştirilere çok şaşırdığını dile getiren Montella, "Hakan şu an mevkisinde sadece İtalya'nın değil belki dünyanın en iyisi ve müthiş bir oyun okuma zekâsına sahip" ifadelerini kullandı. Şampiyonanın favorileri konusunda ev sahibi Almanya'nın yanı sıra İngiltere ,Belçika ve İspanya'nın şansının yüksek olduğunu belirten İtalyan hoca, Fransa'nın ise bu takımlar arasında bir adım daha önde olduğunu dile getirdi. Dergide ayrıca 49 yaşındaki çalıştırıcının 4-2-3-1 sistemi ile oynamak istediği ve geçiş oyununa yatkın isimleri 11'de değerlendirmeyi amaçladığı yazıldı.

YORUM YAZ