Mert Hakan Yandaş'tan Galatasaray açıklaması! 'Armayı gösterdim çünkü...'

Fenerbahçe'nin yıldızı Mert Hakan Yandaş, Galatasaray ile Rams Park'ta oynanan derbi maçında yaşanan gerginliklerle ilgili konuştu. Milli futbolcu, mücadele öncesinde Galatasaray tribünlerine armayı neden gösterdiğini açıkladı. İşte detaylar...

Mert Hakan Yandaş'tan Galatasaray açıklaması! 'Armayı gösterdim çünkü...'

Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş, Galatasaray ile Rams Park'ta oynanan ve sarı-lacivertli takımın 1-0 kazandığı derbi maçında yaşanan gerginliklerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı
Mert Hakan Yandaş, Galatasaray derbisi sonrası konuştu: Gurur duyuyorum

'İNANILMAZ ORGANİZELER'

Fenerbahçe'nin resmî internet sitesine konuşan tecrübeli futbolcu, maç öncesi Galatasaray tribünlerine armayı neden gösterdiğini açıklayarak, "Derbi atmosferleri gergin ve bir o kadar da keyifli olur. Ben de orada gergin bir ortam olacağını biliyordum. Bunu planlamadım ama yürürken bana küfür etmeye başladıklarında onlara tertemiz, şerefli, onurlu, gururlu armamızı gösterdim. Bu zaten yetti. O günden beri herkes konuşuyor. Ne yaptım? El hareketi mi yaptım, ağzımdan kötü bir söz mü çıktı? Hayır. Maçtan sonra sorulan soruya da cevap vermiştim. İnanılmaz organizeler ama sadece bir Fenerbahçe arması hepsine yetti" ifadelerini kullandı.

Mert Hakan Yandaştan Galatasaray açıklaması Armayı gösterdim çünkü...

'BOZDUĞUMUZ İTTİFAKLARIN SEVİNCİYDİ'

Fenerbahçe taraftarlarına şükranlarını sunan Mert Hakan, "Öncelikle deplasmana gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Saha içinde her saniye onların sesini duydum. Bir dakika bile seslerini duymadığım an olmadı. İnanılmaz bir ortam ve atmosfer yarattılar. Sanki evimizde oynuyormuş, gibiydik. Hatta evimizde oynadığımız maçlardan daha iyiydi, diyebilirim. Onlara çok teşekkür ederim. Camiamız her şeyin farkında. Oyuncu grubunun ne kadar karakterli ve dik durduğunun farkında. O aslında bunun kutlaması ve sevinciydi. Bozduğumuz ittifakların sevinciydi. O yüzden onlara da sonsuz teşekkür ediyorum. Bizleri inanılmaz karşıladılar. Sağ olsunlar, iyi ki varlar. Sağ olsunlar, çok güzel şarkılar açmışlar. Oraya geldiler, o kadar emek verdiler. Eğlenmek tabii ki onların da hakkı" sözlerini sarf etti.

Haberin Devamı

'BELKİ BİRAZ FAZLA OLABİLİR AMA...'

Milli futbolcu, Fenerbahçe'nin mevcut oyuncu grubunun takımdaşlığına vurgu yaparak, şunları söyledi: "Belki biraz fazla olabilir ama bence Fenerbahçe tarihinin en karakterli oyuncu gruplarından biri bu. Bana öyle geliyor. Tabii ki büyüklerimiz bunu daha doğru değerlendirir ama gerçekten burada inanılmaz bir oyuncu grubu var. Sezon başından bugüne kadar; o gün yaşadıklarımıza rağmen, inanılmaz tepki veren ve birlikte kalan bir ekip var. Bir gün olsun arasında sıkıntı yaşamayan topluluk var.

Haberin Devamı

Mert Hakan Yandaştan Galatasaray açıklaması Armayı gösterdim çünkü...

'KİM EKSİK OLURSA OLSUN...'

Nasıl anlatsam bilmiyorum. İnanılmaz bir yabancı oyuncu grubumuz var. Bu kadar sahiplenmeleri beni çok onurlandırıyor, çok mutlu ediyor. Her şeyin farkında olmaları ve camiayı Türk oyuncular kadar sahiplenmeleri çok önemli. Bu sene bunu inanılmaz başardık. Çok büyük karakterler ve çok büyük oyuncular var. Kim eksik olursa olsun sezon boyunca zaten hep reaksiyon veren bir camia, reaksiyon veren bir oyuncu gurubu olduk. Bizim için kimin oynadığının kimin oynamadığının bir önemi yok. Herkes çıkıp elinden geleni yapıyor. O günde onur ve gurur mücadelesi verdik."

YORUM YAZ