Merih Demiral açıkladı! Cristiano Ronaldo, Bonucci ve Dybala'dan Türkiye'ye destek...

Merih Demiral, sosyal medya hesabından depremzedeler için Cristiano Ronaldo, Leonardo Bonucci ve Paulo Dybala'nın imzalı formasını açık artırma usulü satılacağını duyurdu. Milli oyuncu, açık artırmadan elde edilecek gelirin tamamının deprem bölgesinde kullanılmak üzere bağışlanacağını belirtti.

Merih Demiral açıkladı! Cristiano Ronaldo, Bonucci ve Dybala'dan Türkiye'ye destek...

Serie A ekiplerinden Atalanta'da forma giyen Merih Demiral, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizi etkileyen 7.7 şiddetindeki depremle ilgili yeni bir yardım kampanyası başlattı. Daha önce depremzedeler için 1 milyon TL yardımda bulunan, sosyal medya hesabından "Sıcak evimizde olmaktan utanır olduk. 24 saat geçmesine rağmen insanlarımız bu soğukta hâlâ göçük altında. Hatay, Hatay, sürekli Hatay'dan mesajlar geliyor. Ekiplerimiz elinden geleni yapıyor biliyoruz ama insanlarımız çok zor durumda. Lütfen, bir an önce herkese ulaşılması gerek" ifadelerini kullanan milli oyuncu, örnek bir davranışa imza attı.

Haberin Devamı

SPOR DÜNYASI SEFERBER OLDU

Hem maddi hem de malzeme yardımı için adeta seferber olundu. Çeşitli yardım dernekleri ve kulüplerin kampanyalarına katılan federasyonlar ve futbolcular depremzedeler için harekete geçti. Yurt dışındaki oyunculardan Çağlar Söyüncü ile Cengiz Ünder 50 bin Euro bağış yaparken, Merih Demiral 1 milyon TL, Burak Yılmaz 300 bin TL, Hakan Balta 300 bin TL, Mert Hakan Yandaş 200 bin TL, Emre Kılınç 150 bin TL gönderdi.

Merih Demiral açıkladı Cristiano Ronaldo, Bonucci ve Dybaladan Türkiyeye destek...

MEHMET SEPİL'DEN 5 MİLYON TL

Göztepe Kulübü eski Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı eski Başkanı Mehmet Sepil ise acil ihtiyaçlarda kullanılmak üzere deprem bölgesine 5 Milyon TL bağış yaptı. Yapılan açıklamada holding çalışanlarının da bir aylık maaşlarını depremzedelere bağışladıkları duyuruldu.

Haberin Devamı

TFF'DEN 20 MİLYON TL'LİK YARDIM

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), depremden etkilenen depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldığını açıkladı. Federasyon, 20 milyon lira bağışla başlattığı kampanyaya futbol camiasını nakdi destek vermeye davet etti. TFF'nin internet sitesinden "Futbol Camiamıza Çağrı" başlığıyla yapılan açıklamada, "Milletimiz acı bir gün yaşıyor... Kurtuluş Savaşımızda şerefle kanını döken, kahramanlık destanları yazan ve bayrağımıza rengini veren şehitler diyarı illerimizde bugün yaşanan depremler tüm milletimizi yasa boğdu." denildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilde hissedilen depremler sonucunda büyük can kayıplarının yaşandığı ve hala enkaz altında kurtarılmayı bekleyen birçok vatandaşın olduğu belirtilerek, "Sadece bu illerdeki vatandaşlarımız değil, tüm ülke ağlıyor. Hepimizin kalbi, şu an enkazdan çıkarılan ve çıkarılmayı bekleyen kardeşlerimiz ile birlikte atıyor. Bütün Türkiye'nin düşünceleri, 1999 depreminin acı hatıraları eşliğinde bugün acı çeken kardeşlerinde." ifadeleri kullanıldı.

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak ülkemizin son zamanlarda karşılaştığı en büyük felaketlerden biri olan bu depremin yaralarını birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde hep birlikte saracağımıza inanıyoruz." ifadeleriyle devam edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Haberin Devamı

"Federasyon olarak, milli yas ilan edilerek dalgalanan şanlı bayrağımızın yarıya çekildiği bu zor dönemde 'gün tek yürek olma günüdür' diyerek yardım kampanyası başlatma kararı aldık. AFAD Başkanlığınca koordine edilen aşağıda belirtilen hesaba TFF olarak 20 milyon lira bağış yaparak yardım kampanyamızı başlatıyoruz. Milli takımlarımızın tüm mensuplarını, kulüp takımlarımızı, kulüp başkanlarımızı, tüm futbolcularımızı, teknik direktörlerimizi, hakemlerimizi, gözlemcilerimizi, temsilcilerimizi, derneklerimizi, iyi günde ve kötü günde futbol sevgisini cömertçe paylaşan tüm taraftarlarımızı halkımızın bu elim gününde depremzedelerimizin yanında durmaya ve başlattığımız kampanyaya nakdi olarak destek olmaya davet ediyoruz. Biz; büyük ve güçlü bir aileyiz. Zorluklarda, felaketlerde birbirine daha da çok kenetlenen bir camiayız. Gelin bugün el ele verelim ve birlikte destek olalım. Söz konusu depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerimize sabırlar niyaz ediyoruz. Devletimize, arama kurtarma ekiplerine, sağlık personeline, insani yardım çalışanlarına güç kuvvet diliyoruz. "DEPREM" yazarak 1866'ya da SMS göndererek kampanyamıza destek olmanızı istiyoruz."

Haberin Devamı

FEDERASYONLAR YARDIM KAMPANYASI İÇİN SEFERBER OLDU

Spor federasyonları depremde yaşanan acılara kayıtsız kalmayarak depremzedelere ulaştırılmak üzere yardım kampanyaları başlattı.

TBF'DEN 5 MİLYON TL BAĞIŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yaptığı açıklamada, AFAD destek hesabına federasyon bütçesinden 5 Milyon TL bağışta bulunulduğunu açıkladı. TBF'nin açıklaması şöyle: "Millet olarak ülkemizin Doğu, Güneydoğu ve Akdeniz bölgelerini etkileyen depremler sonucunda tarihimizin en büyük felaketlerinden birine şahit oluyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremlerde başta Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Kilis olmak üzere pek çok şehrimizde önemli hasarlar ve can kayıpları meydana gelmiştir. Üzgünüz ve yastayız. Devletimiz önderliğinde sivil toplum kuruluşlarımızın da büyük katkıları ile insanlık ötesinde bir kurtarma mücadelesi devam ederken, milletçe tuttuğumuz yasa büyük bir hüzünle eşlik etmekle kalmıyoruz, aynı zamanda yaraları sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dün AFAD iş birliği ile başlattığımız malzeme desteği kampanyasının yanı sıra, arama kurtarma çalışmalarını ve depremzedeleri desteklemek için maddi destekte de örnek olmak ve basketbol camiamıza öncülük etmek istiyoruz. Bu nedenle bugün, aşağıda yer alan AFAD destek hesabına federasyonumuz bütçesinden 5 Milyon TL bağışta bulunduk. Tüm camiamızı da bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak varoluş amacımız, gençliğimiz başta olmak üzere milletimize hizmet etmek, daha güzel yarınlar için temeller atmaktır. Bu süreçte maddi ve ayni katkılar sağlarken, yönetimimiz, çalışanlarımız, sporcularımız, sponsorlarımız, kulüplerimiz ve medya kuruluşlarımızla bir bütün olarak güç birliği yapacak ve depremzede kardeşlerimizin yanında olacağız. Bizler basketbolda vazgeçmemeye ve umudu kaybetmemeye inandık. Hep mücadele ettik ve aziz Türk Milletinin mücadeleci ruhundan ilham aldık. Bugün de birlik ve beraberlik içinde mücadele etme günündeyiz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa ve deprem bölgesinde görev yapan tüm kahramanlarımıza mücadele gücü diliyoruz. Yardım seferberliğimiz tüm yaralar sarılana kadar devam edecektir. Dualarımız deprem bölgesindeki kardeşlerimizledir.

Haberin Devamı

TOSFED'DEN DESTEK

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), depremzelere 500 bin TL para yardımında bulunurken, federesyona bağlı EOSK, 54 OSK, ANDOFF, ASOK, TROFF, FATOFF, GİROFF, DOSD, SMYRNOFF ve Antalya Offroad kulüpleri ile lisanslı takımlardan Neo Motorspor; 30 özel donanımlı 4x4 offroad aracı, 4 adet yemek aracı, 5 tır ve 5 kamyon yardım malzemesi, 4 iş makinası ve 90 gönüllünün bölgeye gittiğini bildirdi.

TOSFED'in açıkmalası şu şekilde: "Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak depremzedelerimize 500.000 TL'lik yardımda bulunuyor, camiamızın tüm duyarlı üyelerini bölgeye yardımda bulunmaya davet ediyoruz. Federasyonumuza bağlı EOSK, 54 OSK, ANDOFF, ASOK, TROFF, FATOFF, GİROFF, DOSD, SMYRNOFF ve Antalya Offroad kulüpleri ile lisanslı takımlarımızdan Neo Motorspor; 30 özel donanımlı 4x4 offroad aracı, 4 adet yemek aracı, 5 tır ve 5 kamyon yardım malzemesi, 4 iş makinası ve 90 gönüllümüz ile bölgeye hareket etmiş bulunuyor. Tüm kulüplerimiz ve camiamızın duyarlı üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanındayız."

Bu kapsamda çeşitli spor branşlarında faaliyet yürüten spor federasyonlarının hayata geçirdiği nakdi yardım kampanyaları ve tutarları şu şekilde:

"Türkiye Yüzme Federasyonu 1 milyon TL, Türkiye Bisiklet Federasyonu 400 bin TL, Türkiye Hentbol Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Kick Boks Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Atletizm Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Judo Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Taekwondo Federasyonu 150 bin TL, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Eskrim Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Satranç Federasyonu 100 bin TL,Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Okul Sporları Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Kürek Federasyonu 200 bin TL,Türkiye Badminton Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Cimnastik Federasyonu 250 bin TL, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Karate Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Hokey Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Oryantiring Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Herkes için Spor Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 100 bin TL ve 400 bin TL değerinde kıyafet ve malzeme yardımı."

TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU'NDAN 400 BİN TL VE 500 MONT DESTEĞİ

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF), depremzedeler için 400 bin TL nakdi yardım desteği vereceğini ve giyim malzemesi göndereceğini açıkladı.

Federasyonun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizi etkileyen yıkıcı depremden etkilenen vatandaşlarımız ve ağır kış şartları koşullarında kurtarma faaliyetlerini yürüten tek yürek olmuş ekiplerin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak 400 bin TL nakdi yardım desteği veriyoruz. Gün birlik olma ve yaraları sarmak için dayanışma günüdür. Milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ayrıca depremzedeler için nakdi para yardımının yanında 500 mont gönderdiğini duyurdu. Bu hafta sonu gerçekleşeceği açıklanan ancak deprem nedeniyle iptal edilen Tour Of Antalya yarışları için hazırlanan giysiler deprem bölgesinde yardıma muhtaç insanlar için gönderilecek. Konuyla ilgili yapılan paylaşımda, "Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından soğuk hava şartları göz önüne alınarak Tour of Antalya için üretilen 500 mont ve giyim malzemesi deprem bölgesine gönderilmiştir." denildi.

CRISTIANO RONALDO ÇOK ÜZÜLDÜ

Merih, Juventus'ta forma giydiği dönemde takım arkadaşı olan Portekizli süperstar Cristiano Ronaldo'nun imzalı formasını açık artırmaya çıkardı. Milli oyuncu, Ronaldo'nun Türkiye'de yaşananlara çok üzüldüğünü vurgularken açık artırmadan elde edilecek gelirin tamamının deprem bölgesinde kullanılmak üzere bağışlanacağını duyurdu.

Merih Demiral, Juventus'ta beraber forma giydiği Cristiano Ronaldo ile çok yakın arkadaş. 

GELİRİN TAMAMI DEPREM BÖLGESİNE

Dünyaca ünlü yıldız ile görüştüğünü belirten Merih, "Türkiye'de yaşananlara çok üzüldüğünü söyledi. Ronaldo'nun koleksiyonumdaki imzalı formasını açık artırma usulüyle satışa çıkarıyoruz. Açık artırmadan elde edilecek gelirin tamamı deprem bölgesinde kullanılmak üzere ahbap'a bağışlanacaktır" ifadelerini kullandı.

Merih Demiral açıkladı Cristiano Ronaldo, Bonucci ve Dybaladan Türkiyeye destek...

'BONUCCI ÜZÜNTÜSÜNÜ DİLE GETİRDİ'

Merih, İtalyan stoper Leonardo Bonucci'nin bir imzalı Juventus forması da kendisinin bağışladığını söyledi, "Şimdi de Bonucci ile konuştum. Üzüntüsünü dile getirdi ve Türkiye'nin, insanımızın yanında olduğunu söyledi. Ayrıca bir imzalı Juventus forması da kendisinin bağışladığını söyledi." dedi.

Merih Demiral açıkladı Cristiano Ronaldo, Bonucci ve Dybaladan Türkiyeye destek...

'DYBALA YANIMIZDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ'

Başarılı oyuncu, ayrıca Roma forması giyen Arjantinli Paulo Dybala'nın açık artırmaya forma göndererek, elde edilecek gelirin Ahbap'a bağışlanmasını istediğini belirtti, "Arjantin halkı adına duyduğu üzüntüyü ileterek yanımızda olduğunu söyledi." ifadelerini kullandı.

Merih Demiral açıkladı Cristiano Ronaldo, Bonucci ve Dybaladan Türkiyeye destek...

 

YORUM YAZ