Liverpool'un eski yıldızından Rafael Benitez'e İstanbul sitemi! 'Tam bir korkak'

Liverpool'un 2005 yılında Milan'la İstanbul'da oynadığı Şampiyonlar Ligi finalinden 19 yıl sonra, eski yıldızı tarafından İngiliz ekibinin eski hocası Rafael Benitez'e 'korkak' eleştirisi geldi.

Liverpool'un eski yıldızından Rafael Benitez'e İstanbul sitemi! 'Tam bir korkak'

Premier Lig ekibi Liverpool'un, 2005 yılında İstanbul'da Milan'la karşılaştığı final maçında 3-0 geriye düşmesine rağmen penaltılarla kupaya uzanması asla hafızalardan silinmeyecek anların yaşanmasına sebep oldu. Ancak, o gün için Liverpool'un eski yıldızı pek de iyi şeyler hissetmiyor. Detaylar haberimizde... 

Haberin Devamı

Benitez'e ağır eleştiri!

2005 yılında İstanbul’un ev sahipliği ve Liverpool’un Milan’ı 3-0 geriden gelerek kupaya uzandığı Şampiyonlar Ligi finali tarihin en özel futbol müsabakaları arasında yer alıyor. Ancak o günler için Liverpool kadrosunda yer alan savunma oyuncusu Stephen Warnock, o dönemki teknik direktörü Rafael Benitez hakkında pek de iyi düşüncelere sahip değil. 

Liverpoolun eski yıldızından Rafael Beniteze İstanbul sitemi Tam bir korkak

Ailesine bilet aldı!

Under the Cosh podcast'inde önemli açıklamalarda bulunan Warnock, daha önce 18 kişilik maç kadrosuna alınmasına rağmen sonrasında kadrodan çıkartılmasına ilişkin olarak Benitez’e yüklendi. Ailesine Türkiye’de oynanacak final için bilet aldıran Warnock, sonrasında Benitez'in asistanı Pako Ayestaran'ın kendisini arayarak yönetimin kadro konusunda hata yaptığını ve final kadrosunda olmayacağını bildirdiğini söyledi. 

Haberin Devamı

'Tam bir korkak gibi davrandı'

Alınan kararı, kendisine Benitez'in değil de asistanının iletmesine sinirlenen Warnock, “Benim için zordu çünkü ben bir Liverpool taraftarıyım, Kop'ta ayakta durarak büyüdüm. O an takımdan nefret ettiğimi hissettim, çok öfkeli ve kızgındım. Benitez tam bir korkak gibi davransa da takım arkadaşlarımın aldığı sonuçtan ötürü mutluydum. Ayrıca dönüş uçağında da takımla birlikte olamadım. O gece uçağın ertesi sabah kalkış saatini bildirmişlerdi ama sonrasında uçağa sadece 18 kişilik kadroyu ve onların eşlerini ya da kız arkadaşlarını aldılar. Bu yüzden takımdan ayrı geri döndük ama uçağımız geç geldi. Çocuklar havaalanında indiler ve sonrasında takımın taraftarlarla buluşmasını Sky Sports’tan izlemek zorunda kaldım” ifadelerini kullandı. 

YORUM YAZ