Gürcistan galibiyeti sonrası Milli Takımımızda Kerem Aktürkoğlu: Daha güzel şeyler bizi bekliyor

EURO 2024 F Grubu'ndaki ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup eden Milli Takımımızın son golünü atan Kerem Aktürkoğlu, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunurken daha her şeyin yeni başladığını ve daha güzel şeylerin bizi beklediğini dile getirdi.

Gürcistan galibiyeti sonrası Milli Takımımızda Kerem Aktürkoğlu: Daha güzel şeyler bizi bekliyor

EURO 2024 F Grubu'ndaki ilk maçında Milli Takımımız, Gürcistan'ı 3-1 mağlup etti. Millilerimizin son golünü atan Kerem Aktürkoğlu, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Daha her şeyin yeni başladığını belirten Kerem Aktürkoğlu, "Tabii ki galibiyetle başlamayı hayal ettik. Çok güzel bir atmosfer olacağını, bizim güzel oyunumuzla güzel galibiyetimizle hem ülkemizde hem de burada daha güzel bir atmosfer olacağını... Bunu hayal ettik. 3-4 haftadır aynı özveriyle bu şekilde hazırlanıyoruz, bunun hayalini kurarak hazırlanıyoruz. Çok şükür bugün çok güzel bir galibiyetle başladık ama tabii ki böyle bir galibiyetle başlamamızın önemi diğer maçlarda da olacak. Daha işimiz bitmedi. Daha her şey yeni başlıyor. Daha güzel şeyler de bizi bekliyor. Takım arkadaşlarımızın da taraftarlarımızın da emeğine, yüreğine sağlık" dedi.

Yine bir ilke imza attıklarını belirten başarılı oyuncu, "Şöyle söyleyeyim; yanlış hatırlamıyorsam Avrupa Şampiyonalarına galibiyetle başlayamamıştık. İlkleri başaran jenerasyon yine bir ilke imza attı ama tabii ki bu galibiyetin öneminin diğer maçlarda da anlam taşıması için ayağımızın yere basması lazım. Ben, önceki röportajımda çok zor bir maç olacağını söylemiştim. Bu maç gerçekten zor oldu. Dediğim gibi daha hiçbir şey bitmedi, daha yeni başlıyor" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Arda Güler'in röportaj için gelmesi üzerine Kerem Aktürkoğlu, "Yıldız kardeşimize devredeyim, ben gideyim" derken genç yıldızın golünün sorulması üzerine de, "Zaten ayağına alınca hepimiz gol dedik. Bir şey söylemeye gerek yok. Maşallah, maşallah" ifadelerini kullandı.

 

Gürcistan galibiyeti sonrası Milli Takımımızda Kerem Aktürkoğlu: Daha güzel şeyler bizi bekliyor

YORUM YAZ