Gürcistan galibiyeti sonrası A Milli Takımımızın Teknik Direktörü Vincenzo Montella: Hayatımda aldığım en güzel hediye

EURO 2024 F Grubu'ndaki ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup eden A Milli Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Vincenzo Montella, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunurken doğum günü nedeniyle en güzel hediyeyi bu galibiyetle futbolcularından aldığını belirtti.

A Milli Futbol Takımımız, EURO 2024 F Grubu'ndaki ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup etti. Milli Takımımızın Teknik Direktörü Vincenzo Montella, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Galibiyetten dolayı duyulan mutluluğu dile getiren deneyimli çalıştırıcı, "Yani çok çok mutluyuz. Biliyorsunuz bugün çok fazlasıyla tesadüflerin birleştiği bir gündü. Hem bayramımız hem galibiyetimiz hem benim doğum günüm hem yaptığımız bütün fedakarlıklar, yorgunluklar... Bütün hepsini hak eden bir galibiyet oldu. O yüzden çok mutluyuz. Evet, bugün keyifliyiz ama yarından itibaren hemen bir sonraki maça konsantre olmamız lazım" dedi.
Ozan Kabak ve Enes Ünal'ı da galibiyet sonrası unutmayan Montella, "Öncelikle Türk milletine bu özel günde bu galibiyeti armağan etmek istiyorum.

Sonrasında Ozan'a ve Enes'e buradan galibiyeti armağan ediyorum. Biliyorsunuz ki çok ciddi sakatlıklarla evde kalmak durumunda kaldılar. Türk milleti sürekli arkamızda destek veriyor ve o yüzden bu bizi daha güçlü kılıyor. Böyle devam edelim lütfen" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Atılan gollere ilişkin ise Vincenzo Montella, "Aslında baktığınızda çok çok detaylı incelememiz gerekiyor. İlk 30 dakika gerçekten hızlı oynadığımız, çevirdiğimiz bir aksiyonlar geliştirdik ve bu tabii ki de golle sonuçlandı ama golün detayına indiğimizde Ferdi'nin ortasında Mert'in tamamlamasıyla geliyor. Yani iki tane bekimiz ofansif şekilde oradaydı ki rakibimiz kontrataklarda üstün olmasına rağmen... Böyle bir özelliğe sahip olmasına rağmen... Sonrasında tabii Kerem'in golü, Arda'nın golü muhteşem" dedi.

Doğum günü hakkında ise başarılı teknik adam, "Hayatımda aldığım en güzel hediye bu galibiyetle futbolcularımızdan geldi" ifadelerini kullandı.

Gürcistan galibiyeti sonrası A Milli Takımımızın Teknik Direktörü Vincenzo Montella: Hayatımda aldığım en güzel hediye

YORUM YAZ