FIFA'dan sürpriz kural değişikliği: Lig maçlarında uygulanacak

Dünya futbolunun patronu FIFA yıllardır tartışılan bir kuralda değişiklik yapılabileceğini açıkladı. FIFA avukatının duyurduğu bu kural değişikliği gerçekleşirse lig maçlarında ilginç değişiklikler yaşanacak. İşte detaylar...

FIFA'dan sürpriz kural değişikliği: Lig maçlarında uygulanacak

Dünyada en çok izlenen ve takip edilen spor dalı olan futbolda yenilikler hiç bitmiyor. Bunların bazıları futbolseverler tarafından tepki çekerken bazıları ise, yararlı bulunuyor. FIFA, şimdilerde daha önce değişikliğe gidilebileceği açıklanan bir kural üzerinde çalışmalar yapıyor.

Haberin Devamı

ÖNCE VAR GELDİ

Futbolda yaşanan hakem hatalarının ardından FIFA ve UEFA tarafından 'Video Asistan Hakem' uygulaması yıllar önce kullanılmaya başlandı. VAR sistemine rağmen hakemlerin kararlarına olan tepkiler ise dinmek yerine zaman zaman daha da arttı.

YARI OTOMATİK OFSAYT SİSTEMİ DEVREYE GİRDİ

VAR'ın ardından 'Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi' de hayatımıza girdi. Türkiye'de ise devre arasından sonra oynanan maçlarda 'Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi' kullanılmaya başlandı.

FIFAdan sürpriz kural değişikliği: Lig maçlarında uygulanacak

FIFA KURALI ŞİMDİDEN DEĞİŞTİREBİLİR

The Athletic'te yer alan habere göre; New York merkezli bir spor organizatörü tarafından FIFA aleyhine açılan ve devam etmekte olan antitröst davasında FIFA'yı temsil eden bir avukat Perşembe günü federal mahkemede yaptığı açıklamada, yerel lig maçlarının yurtdışında oynanmasına izin verecek bir kural değişikliğinin "yıl sonundan önce" gelebileceğini söyledi.

Haberin Devamı

Bu kural değişikliğinin ardından bazı Süper Lig maçları yurt dışında oynanabilecek. Avrupa devlerinin lig maçları da Türkiye'de oynanabilecek.

Kadın hakemler sahaya indi, küfür yerini centilmenliğe bıraktı!

FIFAdan sürpriz kural değişikliği: Lig maçlarında uygulanacak

YORUM YAZ