Dusan Tadic'ten hocasına tepki: Takımın en iyisiyim!

Sırplar, EURO 2024’e 1-0’lık İİngiltere yenilgisiyle başladı. Maça damga vuran olay ise kaptan Dusan Tadic’in yedek soyunup 61’de oyuna alınması oldu. Tepkilerin odağındaki teknik patron Stojkovic, “Onu taze bir şekilde oyuna sokmak istedim” derken, yıldız futbolcu ise sözleriyle hocasına sitem etti.

Dusan Tadic'ten hocasına tepki: Takımın en iyisiyim!

Sırbistan, EURO 2024’e İngiltere ile oynadığı maç ile başladı. İngilizler, Bellingham’ın tek golüyle sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmanın ardından Sırbistan’da gündem kaptan Dusan Tadic’in yedek soyunup 61. dakikada oyuna dahil olmasıydı. Sırp basını ve otoriteler, bu tercihi nedeniyle teknik direktör Dragan Stojkovic’i yerden yere vurdu.

Haberin Devamı

'Takımın en iyisiyim!'

Başarılı oyuncu, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, “Takımın kaptanı ve lideri benim. Ben bu takımın en iyi oyuncusuyum! Tamamen hazırdım ve 90 dakika oynayabileceğimi hocama söyledim. Başından beri sahada olsaydım sonuç farklı olabilirdi ama işte... Karara saygı duyuyorum. Eğer hocam benim 30 dakika oynamam gerektiğini düşünüyorsa, öyle olsun” sözleriyle Stojkovic’e sert bir mesaj gönderdi.

'Tamamen taktiksel'

Basın toplantısında da tecrübeli çalıştırıcı, bu konuyla ilgili soru yağmuruna tutuldu. Stojkovic, kararı ve Tadic’in sözleriyle ilgili olarak, “Tadic eğer gerçekten bunları söylediyse bu hiç iyi değil. Tamamen taktiksel bir karardı. Onun ikinci yarıda taze bir şekilde oyuna etki etmesini istedim. Başka bir sebebi yoktu” ifadelerini kullandı. Sırbistan, C Grubu’ndaki ikinci maçında 20 Haziran Perşembe günü Slovenya ile karşılaşacak.

YORUM YAZ