MENÜ

Deniz Çoban'dan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi değerlendirmesi! Ozan Tufan'ın golü...

Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban, Süper Lig'in yayıncı kuruluşunda Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin önemli ve tartışmalı pozisyonlarını değerlendirdi. İlk yarıda Serdar Aziz'in Donk'a çok net bir müdahalesinin olduğunu, bunun penaltı ve sarı kart ile cezalandırılması gerektiğini belirten Çoban, Ozan Tufan'ın golünde ise Mesut Özil'in topa dokunduğu ana bakmak gerektiğini, bunun görülememesi durumunda ise tüm senaryonun değişeceğini söyledi.

Deniz Çoban'dan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi değerlendirmesi! Ozan Tufan'ın golü...

Deniz Çoban'ın Beinsports'taki değerlendirmeleri şu şekilde:

Haberin Devamı

Genel manada bu tür maçlarda hakemin oyunun kontrolünü elinden kaçırıp kaçırmadığına bakılır. Cüneyt Çakır kontrolü ve saygıyı kaybetmedi. Bu da onun için başarıdır.

Maçın başında Mert Hakan'ın Arda'ya olan müdahalesi sarı kart ve karar doğru.

"Donk'a yapılan müdahale penaltı ve sarı kart"

Donk ve Serdar Aziz arasındaki mücadele için topun nerede olduğuna bakmamak lazım. Serdar Aziz'in doğal bir yükselişi var. Ama kolu da rakibinin yüzüne geliyor. Kontrolsüz hareket var. Topun oraya gelip gelmemesine bakmamalıyız. Bence bu penaltı ve sarı kart...

Haberin Devamı

Bir tartışma konusu varsa topun nereye gittiği önemli olabilir. O zaman penaltı vermeyebilirsin. Evet, burada top Altay'da kalıyor ama tartışılacak bir durum yok. Serdar Aziz çok net Donk'un yüzüne müdahalede bulunuyor. Net bir kontrolsüz hareket. Hem penaltı hem sarı kart. Topun nereye gittiğini önemi yok.

Deniz Çobandan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi değerlendirmesi Ozan Tufanın golü...

"Serdar'ın Emre'ye faulü de sarı kart"

Serdar Aziz'in Emre Kılınç'a korner direğinin yakınındaki kayışı da faul. Bunun da sarı kart olması lazım.

"VAR sarı karta da karışıyor!"

Cüneyt Çakır, Saracchi'nin Sangare'ye müdahalesine sarı kart vermeyecekti. Bana göre Riva'dan söylediler, öyle verdi sarı kartı... Başlarına iş açacaklar ama... Bilmiyorum. Doğru bir sarı kart ama bir gün itiraz gelir, VAR kayıtlarını görmek isterler, başka şeyler konuşuruz. Cüneyt Çakır 30 saniye sonra mı gösterir sarı kartı?

Haberin Devamı

"Valencia-Linnes bana göre penaltı değil"

Valencia'nın Linnes'e müdahalesi bence penaltı değil. Ama penaltı diyen olursa da çok tartışmam. Valencia'nın hafif bir müdahalesi var. Bir diz darbesi var. Bu pozisyon hakeme kalmıştır. 'Sana göre, bana göre...' bir pozisyon...

Arda'nın Valencia'ya hareketi net sarı kart. Bu da hakem şansı. Arda'nın sarı kartı olsa burada çok tartışılırdı.

"Mesut Özil'in dokunduğu ana bakmazsan tüm senaryo değişir"

Galatasaraylı ve Fenerbahçeli en yakın oyunculardan çizgi çiziliyor. Ozan ve Taylan... Bu görüntüden topa dokunulan anı göremiyoruz. Mesut'un topa temas ettiği an önemli. Bir kare öncesi durdurursan tüm senaryo değişir. Bu video-hakemin yaptığı bir değerlendirme... Biz bu kareden topa temas anını çözemeyiz. Göremiyoruz. Ama bu çizgilere inanıyoruz. İnanmak durumundayız. VAR hakemi belirlediği topa dokunuş anını alta koysaydı biz de görebilirdik.

Haberin Devamı

Serdar Aziz zaten ofsayt ama topa dokunmuyor, hamlesi olsa da dokunmuyor. Orada bir problem yok. Dokunsa ofsayt verilir.

Deniz Çobandan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi değerlendirmesi Ozan Tufanın golü...

Deniz Çobandan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi değerlendirmesi Ozan Tufanın golü...

Deniz Çobandan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi değerlendirmesi Ozan Tufanın golü...

"Cisse'nin düşüşü penaltı değil"

Donk'un eli Cisse'nin üzerinde ama hareketlerini kısıtlamıyor. Cisse kolay bırakıyor kendisini... Ben devam kararını doğru buluyorum. Bence penaltı değil.

"Caner kırmızı olsa daha iyi olurdu"

Caner'n maç sonu sarı kartı da çok geç çıktı. Burada kırmızı da olabilirdi. Topla hiçbir ilgisi yok. Bence bu da Riva'dan geldi.

YORUM YAZ