Cristiano Ronaldo, Avrupa Şampiyonası'ndaki hedefini açıkladı! 'Hayalini kuruyoruz'

Portekiz Milli Takımı'nın dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo, EURO 2024'teki hedefi hakkında açıklamalarda bulundu.

Cristiano Ronaldo, Avrupa Şampiyonası'ndaki hedefini açıkladı! 'Hayalini kuruyoruz'

EURO 2024'te A Milli Futbol Takımı ile aynı grupta mücadele edecek Portekiz'de takım kaptanı Cristiano Ronaldo açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

EURO 2024'te şampiyonluk hedeflerini belirten Cristiano Ronaldo, "Bu jenerasyonun bu büyüklükte bir turnuvayı kazanmayı hak ettiğine inanıyorum. Takım olarak tüm Portekiz halkıyla birlikte kupanın hayalini kuruyoruz. Adım adım ilerlemeli, ana odaklanmalı, sakin olmalı, şu ana kadar yaptığımız gibi çalışmalı ve bunun mümkün olduğuna inanmalıyız. Bunun kısa bir turnuva olduğunu biliyoruz ama takım hazır" dedi.

Cristiano Ronaldo, Avrupa Şampiyonasındaki hedefini açıkladı Hayalini kuruyoruz

Portekizli taraftarların ilgisine dikkat çeken 39 yaşındaki yıldız, "Taraftarlar çok etkileyici. Sanki Portekiz'deymişiz gibi hissettiriyorlar. Çok güzeldi, havaalanından otele kadar bütün yollar Portekizliler ile doluydu" ifadelerini kullandı.

Futbol kariyerinde 6'ncı kez Avrupa Şampiyonası'nda oynayarak kendisine ait olan rekoru geliştirmeye hazırlanan Cristiano Ronaldo, "Önemli olan turnuvaya iyi bir başlangıç yapabilmek. Kendimi hazır hissediyorum. Futbolu seviyorum, rekorlar bir amaç değil, sonuçtur. Doğal olarak ortaya çıkarlar. Bu 6. turnuvam olacak. En önemlisi, bundan en iyi şekilde keyif almak, iyi oynamak ve takımın kazanabileceğinden emin olmak. Özellikle maçlardan önce hissettiğiniz midenizdeki o karıncalanma hissi ve kaygı hali her zaman olacak. Bunu hissettiğim için mutluyum, hissetmediğimde pes edip durmak daha iyi. Şu an motivasyonum iyi ve takımı oldukça sakin görüyorum" şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Cristiano Ronaldo, Avrupa Şampiyonasındaki hedefini açıkladı Hayalini kuruyoruz

YORUM YAZ