A Milli Takım'da Vincenzo Montella'dan Gürcistan maçı açıklaması! 'Kumar gibi olur bu'

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Gürcistan maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

EURO 2024 F Grubu'nun 1. haftasında Gürcistan ile karşı karşıya gelecek A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Arda Güler hakkında düşünceleri sorulan Montella, “Bu turnuvaya katılması, kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterir. Buraya kazanma mantalitesiyle geldi. Bugüne kadar da çok istekli bir performans gösterdi. Milli takım için önemli bir oyuncu” ifadelerini kullandı.

“TÜRK TARAFTARLARIN BURADA OLMASI BİZİM İÇİN BÜYÜK SORUMLULUK”

Almanya’da birçok Türk vatandaşının yaşadığını ve onların önünde oynamanın kendileri için büyük sorumluluk olduğunu dile getiren İtalyan teknik adam, “Almanya’da oynuyor olmak, Türk taraftarların burada olması bizim için büyük sorumluluk. Onların karşısında oynamak gurur verici. Bayrağımızı gururlandırmamız gereken bir maç” diye konuştu.

“GRUP AŞAMASINDA DA BURAYA GELEREK BAŞARI GÖSTERMİŞ OYUNCULARI ÖDÜLLENDİRMEK İSTEDİM”

Haberin Devamı

Strateji ve oyun felsefesini gözeterek kadro seçiminde bulunduğunu dile getiren Vincenzo Montella, “Tabii ki bu süreçte bazı oyuncuları dışarda bırakmak durumunda kaldım. Daha önce Grealish örneğini vermiştim. Bazı oyuncular burada olabilir, bazıları olmayabilir. Bunu sebebi strateji ve oyun felsefesidir. Bildiğiniz gibi emek vermiş ve grup aşamasında da buraya gelerek başarı göstermiş oyuncuları ödüllendirmek istedim. Bazı oyuncuların milli takımda oynaması daha uzun süre olabilir” şeklinde konuştu.

“BİZİ ÜZEN TALİHSİZ SAKATLIKLAR YAŞADIK”

Hazırlık kampında talihsiz sakatlıklar yaşadıklarını söyleyen Montella, şöyle konuştu:

“Bizi üzen talihsiz olan bir takım sakatlıklar yaşadık. Bizi etkiledi. Bunlar futbolda olabilecek şeyler. Elimizde Ferdi ve Zeki gibi iki önemli, güçlü bek oyuncumuz var. İkisi de oynamaya hazır hale geldi. Ancak bu iki oyuncuyu aynı anda riske atmak istemiyorum. Kumar gibi olur bu. Tamamen toparlanmasını bekleyeceğiz"

“HER OYUNCUNUN FİZİKSEL VE BİREYSEL KAPASİTESİ FARKLI”

Her oyuncunun fiziksel ve bireysel kapasitesinin farklı olduğuna dikkat çeken tecrübeli teknik adam, “Turnuvaya bazı oyuncular, takımlarda yüzde 50 oynayarak geldi. Bazıları tam olarak fit gelmedi. Her oyuncunun fiziksel ve bireysel kapasitesi farklı. Oyunculara zarar verecek bir karar almamalısınız” dedi.

Haberin Devamı

“YARIN AKŞAM DA İYİ OYNAYIP, KAZANMAK İSTİYORUZ”

İyi oyunla Gürcistan karşısında galip gelmek istediklerini ifade eden Montella, “Önceki oyunlara baktığınızda ve belli bir sürede Türkiye’de yaşamız biri olarak kararlık çok önemli. Mücadele etmek çok önemli Tabii ki tek amacımız kazanmak ve iyi oynamak. Yarın akşam da iyi oynayıp, kazanmak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

“HEPİMİZ BİR RÜYA İÇİN BURADAYIZ”

Bir rüya için Almanya’da olduklarına dikkat çeken İtalyan teknik adam, şu ifadeleri kullandı:

“Futbola çok erken yaşta çocuk olarak başlarız ve bu tutku yıllarca sürer. Motivasyonsuz olmaz. Motivasyon eksiliği mümkün olamaz. Çok fazla motive olmak da engelleyebilir. Sizi bu yolunuzdan alıkoyabilir. Önemli bir ülkeyiz, sorumluluğumuzu düşünmeliyiz. Günün sonunda bir futbol oyunu. Hepimiz bir rüya için buradayız. Bura rüyayı gerçekleştirmek için buradayız.”

Turnuvadaki hedefleri de sorulan Montella, “Öncelikli hedef gruptan çıkmak. Daha sonrasını hep birlikte düşüneceğiz” dedi.

Haberin Devamı

“GÜRCİSTAN ÇOK ZOR BİR TAKIM”

Gürcistan’ın zor bir takım olduğuna dikkat çeken Vincenzo Montella, sözlerini ise şöyle noktaladı:

“Bu maç için hazırlandık. Gürcistan çok zor bir takım. Çünkü hem topa sahipken hem değilken oldukça fiziksel oynayabilen bir takım. Yarınki maçta bunu göstermek isteyeceklerdir. Kolay bir maç olmayacak bizim için. Sabırlı olmalıyız. Dengemizi kaybetmemeliyiz. Organize halde kalmalıyız Gürcistan takımına saygım sonsuz.”

 

 

YORUM YAZ