MENÜ

Futbol tarihinin bayrak oyuncuları! Lionel messi, Bülent Korkmaz ve daha fazlası...

Endüstriyelleşen futbol dünyasında tek bir takımın izinde kalan oyuncu bulmak git gide zorlaşıyor. Günümüzde Lionel Messi'nin kariyerini Barcelona'ya adamasının bir çok örneğini geçmiş dönemlerde görebiliyoruz. Galatasaray'da Bülent Korkmaz, Milan'da Paolo Maldini ve liverpool'da Jamie Carragher bayrak tutan futbolculara örnek bazı isimler. İşte o liste...

30 Haziran 2020, Salı 19:58 Son Güncelleme:
- A +

Liverpool formasını tam 737 maçta terleten Jamie Carragher, başka hiçbir takımın formasını terletmeyerek Liverpool'un simgesi oldu. Galatasaray tarihinin cengaveri ve cesur kaptanı Bülent Korkmaz da aynı Jamie Carragher gibi yalnızca Galatasaray takımının formasını terletti, hem de tam 568 maçta!

Barcelona formasını 723 maçta terleten dünyanın en iyi futbolcularından birisi olan Lionel Messi, bir çok takımın teklifine rağmen başka hiçbir takıma transfer olmayarak sadece Barcelona'da futbol oynadı.

Dünyanın en iyi orta sahalarından birisi olan İngiliz yıldız Paul Scholes da Manchester United formasını tam 709 maçta sırtına geçirmiştir. Başka hiçbir takımın formasını giymeyen Scholes, İngiliz ekibiyle efsane olmuştur.

Dünya futbol tarihinin en iyi savunmacılarından birisi olan Paolo Maldini'yi en iyi yapan bir diğer özellikse yarattığı aidiyet hissi. Kariyeri boyunca 901 maça çıkan italyan savunmacı, yalnızca A.C. Milan formasını giymiştir.

Sao Paulo'nun golcü kalecisi Rogeri Ceni, futbol hayatını tek bir takımda oynayarak noktalayan bir başka isim. Yalnızca Sao Paulo formasını giyen Brezilyalı eldiven tam 369 maçta şans bulmuştur.

Roma'nın simge isimlerinden efsane Francesco Totti tam 785 maç boyunca, efsane takımın futbolcusu ve kaptanı olmuştur.

HAZIRLAYAN / NİHAT UZEL

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...