MENÜ

"Futbol bayramı olsun"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten, Spor Toto Süper Lig'de 2012-2013 sezonunun başlangıcının Ramazan Bayramı'na denk gelen 19 Ağustos'ta başlayacağını belirterek, "İstedik ki futbol için de bayram olsun" dedi.

13 Temmuz 2012, Cuma 14:12 Son Güncelleme:
- A +
'Futbol bayramı olsun'

Ufuk Özerten, ligin resmi yayıncısı Digiturk’ün Ayazağa’daki stüdyolarında gerçekleştirilen fikstür çekimi öncesi yaptığı konuşmada, "19 Ağustos, Türk ve İslam aleminin en büyük bayramlarından birinin ilk günü. 19 Ağustos ayrıca futbol bayramının başlangıcı olacak. Bayramların hoşgörüsüyle, asaletiyle, mutluluğuyla, bayramların centilmenliği ve de doyulmaz güzelliğiyle Türk futbolunun da bayramı olsun istedik ve şimdiden 19 Ağustos ’Futbol Bayramı’ olsun istiyoruz. Bundan böyle her yıl, her sezon bayram gibi olsun. Statlarımız bayram yeri, dostluk mabedi, kardeşlik alanı olsun diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Özerten, şunları kaydetti:
"Sizlerin de yakından yaşadığı üzere, çok zor bir süreçten geçerek bugünlere geldik. Olağanüstü bir sezon yaşadık. Herhalde duayenimiz ve büyüğümüz Sayın İlhan Cavcav dahil, hiç kimse böyle bir yıl yaşamamıştır. Dedim ya, her şey olağanüstüydü. Olağanüstü olaylar, olağanüstü kararlar, olağanüstü eleştiriler, olağanüstü övülmeler ve hatta bazen olağanüstü dövülmeler de oldu. Farkındaysanız, hiç sesimizi çıkarmadık. Önümüze ve de işimize baktık. Tüm suskunluğumuz futbolumuzun geleceği içindi. Futbolumuzu ileriye taşımak içindi. Geçen yıl yine bu salonda Spor Toto Süper Lig fikstür çekimi yapıldığı birçoğunuzun belleklerindedir. Ben o gün salonda değil, TV başındaydım. İnanın sıkıntı, ekrandan bile dışarı taşıyordu."

"Bu sezonuna başka heyecanlarla bakıyoruz"

Bu yıl, Spor Toto Süper Lig’in 55’inci sezonunun yaşanacağını vurgulayan Ufuk Özerten, daha sonra şu ifadeleri kullandı:
"Sabah, Futbol Federasyonu’ndan buraya gelirken; gerideki 54 yıl içinde hatırladığım maçları, golleri, skorları, tabi oyuncuları zihnimden film şeridi olarak geçirdim. Hep aklıma, güzellikler, goller, sevinçler geldi. Böylece, futbolu niye sevdiğimizi, bize nasıl iyi geldiğini bir kez daha hatırlayıp mutlu oldum. Açıkçası Futbol Federasyonu olarak bizlerde, bu sezon öncesinde son derece umutlu ve olumlu düşünceler hakim. Bu yılki futbol şenliğine başka gözlerle, başka heyecanlarla bakıyoruz."

"Futbola saygı, futbolda sevinç yılı"

"Bu yıl futbolu sevme yılı. Bu yıl futbolda saygı yılı ve de bu yıl futbolda sevinç yılı" diyen Ufuk Özerten, "Tüm kulüpler, futbolcular, teknik adamlar ve idareciler, bu prensiplerin uygulanmasında azami destek vermeli. Futbola saygı, rakibe saygı; 34 haftanın, 306 maçın ana önceliği olmalı. Bu sezon her maç öncesinde takımlarla sahaya çıkacak 18 çocuğumuz, üzerinde ’Fair Play/Saygı’ yazılı farklı takımların formasını giyecek. Seyreden herkese örnek olmak istiyoruz. Belirttiğim gibi, 2012-2013 sezonu sevinç yılı olacak. Güzellikleri anlatma, yaşatma yılı olacak" dedi.

Ufuk Özerten, konuşmasının sonunda şu temennilerde bulundu:
"Ülkemizin 7 coğrafi bölgesinden de uzun bir aradan sonra temsilci olmasının heyecanını yaşayalım. Akhisar Belediyespor’un 42 yıllık Süper Lig özlemini dindireceği, 19 Ağustos haftasının heyecanını paylaşalım. EURO 2012’de hepimizin koltuklarını kabartan Cüneyt Çakır ve diğer hakemlerle gurur duyalım. 2005’te MHK Başkanlığım dönemimde ilk defa FIFA kokartı takmasından dolayı benim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Kısacası, 34 hafta boyunca oynanacak 306 maçta futbolun güzelliklerini konuşalım, centilmenliği konuşalım istiyoruz. 2012-2013 sezonunun bayramla başlayarak, bayramla biterek, gelecek sezonlara örnek olmasını diliyoruz."

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...