MENÜ

Fransız oyuncular çark etti

2010 Dünya Kupası'ndaki başarısızlık üzerine prim hakkından vazgeçtiklerini açıklayan Fransa Milli Futbol Takımı oyuncuları, bu konuda hızlı karar verildiğini düşünüyor.

09 Kasım 2010, Salı 11:59 Son Güncelleme:
- A +
Fransız oyuncular çark etti

Fransız L’Equipe gazetesinin haberinde, kupada A Grubu’nu sadece 1 puanla son sırada tamamlayan takımın kaptanı Patrice Evra’nın takımın elenmesinin ardından 22 Haziranda, "Tüm primlerden vazgeçiyoruz. Sponsorlardan ve benzeri yerlerden gelecek primi kabul etmeyeceğiz" dediği hatırlatıldı.

Kupa sırasında takımdaki kriz de büyümüş ve Nicolas Anelka, Teknik Direktör Raymond Domenech’e maç sırasında küfür ettiği gerekçesiyle kadro dışı bırakılmıştı. Bunu protesto eden oyuncuların bir gün idmana çıkmamasıyla kriz doruk noktasına ulaşmıştı. Oyuncular, takımın bu kriz ve kupadaki başarısızlık nedeniyle zedelenen imajını düzeltmek için toplam 2 milyon Avro tutarındaki prim haklarından vazgeçtiklerini açıklamışlardı. L’Equipe gazetesinin haberinde, aradan 4 ay geçmesine rağmen futbolcuların büyük bölümün Fransa Futbol Federasyonunun hazırladığı, oyuncuların primlerden vazgeçtiğini resmileştirecek belgeyi imzalamadığı belirtildi.

Habere göre, takımdaki hiçbir oyuncu bu primi almak istediğini açıkça söylemese de bazıları Evra’nın hızlı karar verdiğini düşünüyor. Futbolcuların kupadaki 3 maçın primlerinden vazgeçtikleri, ancak yıl boyunca oynanan diğer maçlardan kaynaklanan primleri almak istedikleri belirtiliyor. Anlaşmazlığı çözmek için belirlenen isim ise takımın yeni kaptanı Alou Diarra. Futbolcular Diarra’nın federasyon yetkilileriyle görüşerek konuya açıklık getirmesini istiyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...