MENÜ

Fransız futbolunda deprem

Ortaya çıkarttığı siyasi skandallar ile tanınan Mediapart isimli internet sitesi bu defa Fransız futbolunda yaşandığını iddia ettiği bir skandalı açıkladı.

29 Nisan 2011, Cuma 12:49 Son Güncelleme:
- A +
Fransız futbolunda deprem

Fransa Futbol Federasyonu ve Milli takım teknik direktörü Laurent Blanc'ın istekleri üzerine futbol okullarındaki zenci ve Arap asıllı futbolculara "kota" getirildiğini iddia eden site, tabiri yerinde ise "deprem" yarattı.

Bunu "milli takımı beyazlaştırmak" operasyonu olarak niteleyen Mediapart sitesi bunun çok büyük bir ayrımcılık olduğunu yazdı.

Bu suçlamalar üzerine hemen bir açıklama yapan Fransa Futbol Federasyonu (FFF) basın sözcüsü ve milli takım teknik direktörü Laurent Blanc, Mediapart internet sitesinde yapılan bu suçlamaların tamamen asılsız olduğunu söyledi.

Son dünya kupası sırasında, Fransa milli takımında yaşanan skandalların faturası, bazı aşırı milliyetçi çevreler tarafından Arap asıllı, zenci ve müslüman futbolculara kesilmişti.

Milli takım bünyesinde "helal" yiyeceklerin bir sorun haline geldiği, Laurent Blanc'ın bu uygulamaya bir son verdiği de o zamanlar yapılan dedikodular arasında bulunuyordu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...