MENÜ

Fransız yıldız Milli Takımı bıraktığını açıkladı

Hugo Lloris ve Steve Mandanda'nın ardından bir başka 2018 Dünya Kupası şampiyonu da milli takımı bıraktı.

Fransız yıldız Milli Takımı bıraktığını açıkladı

Manchester United'da forma giyen Raphael Varane, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, Fransa Milli Takımı’nı bıraktığını duyurdu.

Haberin Devamı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'da forma giyen 29 yaşındaki defans oyuncusu Raphael Varane, Fransa Milli Takımı'nı bırakmaya karar verdi. Tecrübeli futbolcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Büyük ülkemizi 10 yıldır temsil etmek hayatımın en büyük onurlarından biri oldu.

Bu çok özel mavi formayı her giydiğimde büyük bir gurur duydum. Bunu birkaç aydır düşünüyordum ve emekli olmam için doğru zaman olduğuna karar verdim" ifadelerini kullandı.

Fransız yıldız Milli Takımı bıraktığını açıkladı

DÜNYA KUPASI ŞAMPİYONLUĞU YAŞADI

Fransa Milli Takımı ile 2018 yılında FIFA Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Varane, açıklamasında, "Bir çocuk olarak Fransa 98'i takip ettiğimi hatırlıyorum. Bu takımı, bize tarif edilemez duygular yaşatan bu oyuncuları unutmayacağım. Kahramanlarımız olmayı hayal ettim ve 20 yıl sonra hayatımın en güzel deneyimlerinden birini yaşadım. Kupayı eve getirdik. Bunu asla unutmayacağım. 15 Temmuz 2018'de hissedilen duyguların her birini hala hissediyorum. Hayatımın en inanılmaz ve unutulmaz anlarından biriydi" dedi.

Haberin Devamı

Raphaël Varane'ın Real Madrid Formasıyla En İyi Savunma Müdahaleleri

Aynı zamanda maruz kaldığı fiziksel ve psikolojik yıpranma nedeniyle de bu kararı aldığı belirtilen 29 yaşındaki futbolcu, 10 yıllık süreçte 93 kez milli formayı giyerken, 5 kez de rakip fileleri havalandırdı.

YORUM YAZ