MENÜ

Formula 1 için Türkiye heyecanı sürüyor!

Türkiye’nin yeniden Formula 1’e geri dönebilme ihtimali konusunda TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı konuştu. Üçlertoprağı, “Her zaman buraya gelmek istiyorlar. Dolayısıyla ilk hedef, en yakın hedef 2026. Bunun için de tabi acil şekilde görüşmelere başlanması lazım” dedi.

Formula 1 için Türkiye heyecanı sürüyor!

Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı, Formula 1’in yeniden ülkemize geri dönebilmesi hakkında hedeflerini anlattı. Üçlertoprağı, en yakın tarihin 2026 olduğunu söyledi ve ekledi: “Ülke olarak biz şunu biliyoruz ki; yaptığımız ikili görüşmelerde hem Formula 1 hem FIA tarafıyla ülkede bulunmak istiyoruz. Çünkü Türkiye 85 milyonluk yapısı, jeopolitik durumu, çoğu takımın burada fabrikası olması ve ciddi satışla yapması çevresinde. Günün sonunda F1 bir spor olduğu kadar bir pazarlama aktivitesi. Her zaman buraya gelmek istiyorlar. Dolayısıyla ilk hedef, en yakın hedef 2026.”

Haberin Devamı

‘Spora kavuşmak için...’

“Bunun için de tabi acil şekilde görüşmelere başlanması lazım. Zaten bundan olacaktır ki, turizm bakanlığımız da ihale şartnamesinde 1 aylık bir süre ön görmüş. Ulaşılabilir bir süre gibi görünüyor bizim için. Karanlık bir çağdan aydınlık bir çağa geçeceğimizi düşünüyorum. Hem sporcular açısından, hem buraya erişim sağlayacak halkımız açısından. Hem de inşallah Formula 1’in gelmesiyle birlikte ülkemizdeki çok nitelikle F1 seyircinin yeniden bu spora kavuşması açısından kazan kazan formüllü bir proje olacağını düşünüyorum.”

YORUM YAZ