Fırat Okul: Onlar bizden korksun

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın yeni coachu Fırat Okul, Final Four öncesi FANATİK’e konuştu. Ekaterinburg’un çok iyi bir takım olduğunu dile getiren Okul, “Biz kimseden çekinmiyoruz. Rakibimiz güçlü ama biz de çok iyi bir takımız” dedi.

14 Nisan 2017, Cuma 02:30
- A +
Fırat Okul: Onlar bizden korksun
6 yıl üste üste Final-Four oynama başarısı gösteren Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, bu yıl şampiyonluğu hedefliyor. Takım önceki gün Final-Four’un oynanacağı Ekaterinburg kentine gelirken, coach Fırat Okul, FANATİK’e önemli açıklamalarda bulundu.

Ekaterinburg’un gücülü bildiklerini dile getiren Okul, “Zor bir eşleşme ama biz bununla ilgilenmiyoruz. Kendi gücümüzü biliyoruz ve yapmamız gereken şeylerle ilgileniyoruz. Özellikle defansif anlamda neler yapmamız gerektiğini konuşuyoruz. Oyuncularım Final-Four’un değerini biliyor. Ekstra bir motivasyona gerek yok. Normalden daha iyi ve kaliteli müdafa yapmalıyız. İyi hücum edersek, savunmanın da daha iyi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

‘Bu konuda çok rahatım’

Takıma yeni katılan ancak oyuncuların çoğunu tanıdığını ifade eden Okul, “Çoğu Türk oyuncuyla altyapılarda beraberdim. Bir yerlerde elimizin değdiği oyuncular. Bu konuda çok rahatım. Yabancıların kalitesi ortada. Son derece profesyoneller ve yardımcı olmaya çalışıyorlar. Handikabımız hücum ve savunma organizasyonlarını yenilemeye çalışıyoruz. Ama her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Bunu da haftasonu göstereceğiz” dedi.

‘Biz kimseden çekinmiyoruz’

Rusya’ya ligde iki maçı kazanarak geldiklerini hatırlatan başarılı antrenör, “Kazanmamız gereken maçlardı. Final-Four ise sürprize açık bir organizasyon. Daha önce de gördük ki, Ekaterinburg evindeki turnuvaların hepsinde şampiyon olamadı. Bunu bir kez daha yaşatmak istiyoruz. İnançlıyız. Biz Fenerbahçe’yiz. Onlar bizden korksun. Biz kimseden çekinmiyoruz. Korkumuz yok. Onların da iki kolu, iki ayağı var, bizim de. Onların da yıldızları var bizim de yıldızlarımız var. Kenar yönetimi olarak da enerjimizi sahaya yansıtmaya çalışacağız. İnşallah da başarılı olacağız” ifadesini kullandı.

Gökhan German
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...