MENÜ

Final Fantasy XIV DDoS saldırılarının hedefi oldu

Görünüşe göre DDoS saldırılarının hedef aldığı tek geliştirici Ubisoft değil. Square Enix, popüler MMORPG oyunu Final Fantasy XIV‘e yönelik bir saldırıya karşı mücadele ettiğini açıkladı.

07 Ekim 2018, Pazar 12:08 Son Güncelleme:
- A +
Final Fantasy XIV DDoS saldırılarının hedefi oldu

Her iki şirket de bu sorunu gidermek için adımlar atıyor. Ubisoft, saldırıyla mücadeleyi başardığını ancak durumu izlemeye devam edeceğini belirtti. Geliştirici hafta sonu başka bir saldırı bekleyebileceklerini belirtti.

Final Fantasy XIV için ilk saldırı değil…

Bu arada Square Enix, DDoS saldırılarına karşı savunma önlemlerinin daha da güçlendirildiğini ve hizmetlerin bozulmasına yönelik gelecekte yapılabilecek girişimlerle mücadele etmek için internet servis sağlayıcılarıyla koordine çalışacağını söyledi. Final Fantasy XIV geçmişte sıklıkla hedef alınan bir oyundu.

Şu anda, her iki saldırının arkasında da aynı grubun olup olmadığı doğrulanamıyor. 2018 yılı oyun topluluğunun, saldırganların büyük yayıncıları ve geliştiricileri hedef aldığı önceki yıllara kıyasla nispeten barışçıl geçiyordu. Son yıllarda, bilgisayar korsanları çevrimiçi oyun perakendecilerinden güvenliğini aşarak müşteri verilerini çalmayı başardılar. Şimdi yıl sonuna doğru yaklaşırken, şirketler şüphesiz potansiyel saldırıları hafifletmek için savunma önlemleri kullanacaklar.

2018’in geri kalanının sorunsuz geçeceğini umuyor, Final Fantasy XIV ve tüm diğer zulüm gören oyun topluluklarına geçmiş olsun diliyoruz. (psoyun.com)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...