Fikret Orman: Samuel Eto'o'yu takımda isterim

Fikret Orman: Samuel Eto'o'yu takımda isterim

25 Temmuz 2016, Pazartesi 16:26 Son Güncelleme: 25 Temmuz 2016, Pazartesi 23:41
- A +
Fikret Orman: Samuel Eto'o'yu takımda isterim

Fikret Orman: Samuel Eto'o'yu takımda isterim

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, takımın kamp yaptığı Avusturya'nın Leogang bölgesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Konuşamasına takımdan ayrılarak İstanbul'a gelen ve kadro dışı bırakılan Sosa ile başlayan Orman, Arjantinli futbolcunun ruhsal durumunun iyi olmadığını belirtti. Başkan Fikret Orman'ın açıklamaları şöyle;

Sosa kendine zarar veriyor"

Sosa kendine zarar veriyor"

Sosa sevdiğimiz oyuncu. Bunalımlı bir zaman yaşıyor. Ruhsal durumu sağlıklı değil, kararları da bunu gösteriyor. Sosa bizle görüşürken gayet pozitifti. Sonra menajerleriyle mi görüşüyor bilmiyorum, farklı kararlar veriyor. Tek amacımız takımımıza zarar vermemesi. Ortada bir sözleşme var. Burası da dünyanın en önemli kulüplerinden bir tanesi.

Prensiplerimizden asla taviz vermemiz mümkün değil. Gitmek istiyorsa parayı getirir ve gider. Sosa'nın şu anda yapmış olduğu şey kendine zarar vermek. Gitmek istiyorsa, onun yerine bir oyuncu alacağız. Almak istediğimiz oyuncunun parasını getirebilirse, gidebilir.

Stada asker geldi, 'kaçın' dedim"

Stada asker geldi, 'kaçın' dedim"

Dünya zor günlerden geçiyor. Terörizm artık her yerde. Bir oyuncuyu transfer etmek istiyorsunuz, ona telefon açılıyor "Türkiye'de şöyle oluyor, böyle oluyor" diye. Mario Gomez'in açıklaması da çok net. 'Türkiye'nin politik durumu yüzünden ayrılmak istiyorum' dedi.

Beşiktaş oyuncu satmadan, alamaz. UEFA ile yapılan anlaşma bu. İnşallah son yapmış olduğumuz Adriano transferiyle de ne demek istediğimiz anlaşılmıştır. Çok önemli bir oyuncu aldık. 'Stada asker geldi, ne yapalım' dediler. 'Ne yapacaksınız' dedim 'Kaçın.'

 Adriano ile temaslara devre arasıdan başladık"

Adriano ile temaslara devre arasıdan başladık"

Adriano ile devre arasında görüşmelere başladık. Fakat süreç biraz zor geçti. Patlamalar ve darbe girişimi süreci biraz zorladı. Sonra Adriano ülkemize geldi, şehiri gezdi ve taraftarın ona karşı olan sevgisini gördü. Türkiye'de bir şey yok yani. Bizde normal hayat devam ediyor. Bizim bir çizgimiz var. O çizgimizden taviz vermiyoruz. İlk geldiğimizde söylediklerimizde bir milim sapma yok. Hep aynı şeyleri söylüyoruz.

Ülke gündemi böyle olmasaydı daha iyi transferler yapabilir miydik? Yapabilirdik. Barcelona ile iyi ilişkilerimiz var. Bütün kulüplerle iyi ilişkilerimiz var. Bu transfer sadece bizim başarımız değil. Bu transfer Adriano'nun da başarısı. Öyle görmek lazım. Kendisini de tebrik ediyorum.

Kuyruk acısı olan kulüpler işi bozmaya çalışıyor"

Kuyruk acısı olan kulüpler işi bozmaya çalışıyor"

Zamanında yüksek bedel ödeyerek transfer yapanlar bizden bir iken 5 istiyorlar. Bazı kuyruk acısı olan kulüpler, ilgilendiğimiz futbolculara biz 1 verirken onlar 5 verip işi bozmaya çalışıyorlar. bazen gündemde olmayan oyuncularla ilgilenip başka oyuncular alıyoruz. Taraftarlarımız bazen transferler geciktiği için mutsuzluğa düşüyor ama biz mali olarak en uygun durumu bekliyoruz.

Mario Gomez bakarsınız geri gelir"

Mario Gomez bakarsınız geri gelir"

Mario Gomez, son 1 sene bizde top oynadı ve Beşiktaş'ı çok iyi temsil etti. Mario'ya saygı duyuyorum. Kulüple, taraftarla, basınla çok düzgün ilişkiler kurdu. Beşiktaş'ı çok iyi temsil etti. Sezon sonunda 3. yıldızı takmak istiyoruz. 'Son 2 yıldızlı formalar' diyerek de hedefimizi ilan ediyoruz.

Eto'o'yu takımda görmek isterim"

Eto'o'yu takımda görmek isterim"

Eren Derdiyok ile ilgili bir teklifte bulunmadık. Kasımpaşa yetkililierine durumu sorduk, "yazılı teklif ile gelin" dediler. Eren benim bildiğim kadarıyla Beşiktaşlı. Forvete, Cenk'in yanına rekabet edebilecek bir takviye yapmak istiyoruz, yapacağız. Daha önümüzde süreç var. Eto'o ile Demba Ba transferinden önce görüşüyorduk. şartlarımıza uyduğu takdirde neden olmasın? Beşiktaş'ta eto'o gibi bir oyuncuyu görmek isterim. Şenol Güneş de bazı eksikliklerin tamamlanmasını istiyor. Müthiş bir adamdır. Müthiş bir teknik direktör.

Erdal Torunoğulları dinlensin sonra işine devam eder"

Erdal Torunoğulları dinlensin sonra işine devam eder"

Erdal Torunoğulları benim çok yakın arkadaşım. Duygusal. Hata yaptı. Bazı konularda fevri olmamak lazım. Biraz dinlensin. Herkes Ahmet Bulut'un üstüne gidiyor. Ahmet Bulut'un takımda sadece oyuncusu Gökhan ve Adriano var. Erdal Torunoğulları ile çok iyi, aile seviyesinde ilişkimiz var.

“Arda Turan neden olmasın"

“Arda Turan neden olmasın"

“Arda Turan’ın şartları ortada. İmkanlar belli. Ancak neden olmasın isteriz elbette. Arda Milli takımımızın önemli bir oyuncusu. İşin gerçeği bu tür kararlar Sosa’nın netleşmesi ile ortaya çıkabilir. Çünkü aynı bölgenin oyuncuları. Sosa için biz, teknik direktörümüz, takımdaki arkadaşları ‘aklı yerine gelsin ve takımda kalsın’ diyoruz. Sosa enteresan biri. Hep sezon başında bunu yapıyor ve daha sonra devam ediyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.