Fikret Orman resmen açıkladı! Tunç Uncu ve Vefa Karakurdu...

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bugün Akaretler’deki kulüp binasında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından BJK TV’ye canlı yayında açıklamalarda bulundu.

13 Aralık 2016, Salı 18:36 Son Güncelleme:
- A +
Fikret Orman resmen açıkladı! Tunç Uncu ve Vefa Karakurdu...
Beşiktaş yönetimi, Vodafone Arena çevresinde gerçekleştirilen hain terör saldırısında hayatını kaybeden Kartal Yuvası çalışanı Tunç Uncu'nun ailesine ev hediye edecek.

Siyah-beyazlı kulübün bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında, Cumartesi gecesi Bursaspor maçı sonrası yaşanan terör saldırısı ve neler yapılabileceği tartışıldı.

Saldırıda şehit olan Kartal Yuvası çalışanı Tunç Uncu'nun yaşadığı ev sosyal medyada paylaşılmış ve başta Beşiktaş taraftarı olmak üzere tüm vatandaşlar yardım kampanyası yapılmasını istemişti. Beşiktaş yönetimi, bu çağrılara sessiz kalmadı ve şehit Tunç Uncu'nun ailesine bir ev hediye etme kararı aldı.

Siyah-beyazlılar ayrıca, terör saldırısında şehit olan Beşiktaş'tan Sorumlu Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu ile Tunç Uncu'nun isminin Vodafone Arena'da bulunan iki Kartal Yuvası'na verilmesini karara bağladı.


Beşiktaş'tan Tunç Uncu'ya vefa


İşte Başkan Orman'ın toplantı sonrası açıklamaları;

“Üzücü günler yaşıyoruz. Stada taşınmadan önceki son toplantımızı yaptık. Yaşadığımız acı olayları konuştuk. Bugün çok değerli ağabeyimiz Faik Akdil’i uğurladık. Tunç Uncu kardeşimiz ile Faik Akdil ağabeyimiz yan yana yatıyorlar. Üzüntülüyüz. Camia olarak dimdik ayaktayız. Tunç Uncu kardeşimizin ailesine yardım yapılması ile alakalı bir talep vardı. Tunç’un ailesiyle tanıştık ve onlara ev almaya karar verdik. Vodafone Arena’da bulunan Kartal Yuvası mağazalarından birine Tunç Uncu kardeşimizin ve Kongre Üyemiz Vefa Karakurdu’nun isimlerini vermeyi kararlaştırdık. Gidenleri geri getiremiyoruz. İsimlerini yaşatmak için bir şey yapmak istedik. Yarın Kayserispor ile oynayacağımız maça tüm sporseverleri bekliyoruz. Bu maçtan elde edilecek gelir, şehitlerimizin ailelerine bağışlanacak.”
Tunç Uncu son yolculuğuna uğurlandı
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...