MENÜ

Fikret Orman: Böyle şampiyonluğu bizim camia istemez

Galatasaray’ın hem kendileriyle hem de Çaykur Rizespor ile oynadığı maçlarla ilgili olarak Orman, “Beşiktaş camiası böyle şampiyonluğu istemez. Şampiyon olur ya da olmayız. Derbide olanları ben yemiyorum, kimse yemiyor” yorumunda bulundu.

13 Mayıs 2019, Pazartesi 06:01 Son Güncelleme:
- A +
Fikret Orman: Böyle şampiyonluğu bizim camia istemez

Beşiktaş’ın olağan seçimli genel kurulunda başkan adayı Fikret Orman, oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı ve son yaşananlarla ilgili görüşlerini paylaştı. Konuşmasına ilk olarak Rizespor-Galatasaray maçıyla başlayan Orman, “Beşiktaş’ın bütün şampiyonlukları çok temiz ve berraktır. Benim başkanlığımda da 2 şampiyonluk yaşadık ne kimseyle kavga ettik, ne kimseyle laf dalaşına girdik. Son haftalara girerken hakemler aktörlüğü almaya başladılar. Yazık ben usturuplu söylüyorum ama bundan ne taraftarım tatmin oluyor ne de kamuoyu. Rize maçında o hakemin yerine Galatasaraylı yönetici olsa VAR’da, bu kararlara vicdanları müsaade etmez. Yaptıkları hatalar takımların gelecekleriyle, ligin kaderiyle oynuyor. Kaç senedir şampiyonluk mücadelesi veriyorum. Geçmiş senelerde münakaşaya girdiğimiz bir kişi vardı; Aziz Yıldırım. Onunla uğraşıyorduk. O bir şeyler söylediği için biz de konuşuyorduk” dedi.

‘Bizim de hatalarımız var’

Galatasaray’a 2-0 kaybettikleri derbiyi de hatırlatan Orman, “Beşiktaş camiası böyle şampiyonluğu istemez zaten. Tarihimiz böyle gelmiş. Şu anda gördüğümüz fotoğraf hem Türk futbolunun hem emeklere bizim paramızla bize eziyet edilir mi? Bülent Yıldırım’ın yaptıkları ortada. Derbide olanları ben yemiyorum, kimse yemiyor. Şampiyon olur ya da olmayız. Galatasaray’a ilk defa yenilmedik. İlk defa da orda yenmeyecektik. Beşiktaş’ın hataları var mı? Var. Ben onları da söyledim. İki taç pozisyonundan Beşiktaş gol yemez. İlk dakikadan itibaren verdiği kararların ardından 45’ten sonra maç 2-0’a gelince rahatladı. Beşiktaş lehine çalıyor. Onu da görüyoruz. Beşiktaşlılar da biliyor. Bunların silinmesi lazım. Günü kurtaralım değil. MHK şapkayı önüne alacak. Biz arkasındayız” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...