MENÜ

Fener'in kozu Bursa

Sarı-Lacivertli Yönetim, PFDK tarafından çarptırıldıkları 5 maçlık cezayı aşağıya çekmek adına geniş bir çalışma içerisinde. Bunun için iki sezon önce Bursaspor'un başından geçen olaylar 'emsal' olarak gösterilecek

16 Temmuz 2012, Pazartesi 12:00 Son Güncelleme:
- A +
Fener'in kozu Bursa
Fenerbahçe Yönetimi, Galatasaray ile oynanan şampiyonluk finali maçı sonrası çıkan olaylar nedeniyle verilen 5 maç seyircisiz oynama cezasını mercek altına alıyor. Hakem ve gözlemci raporlarının yanı sıra, PFDK’nın hangi
maddeden ceza verdiği de detaylı biçimde incelenecek. İki sezon önce Fenerbahçe gibi 5 maç cezaya çarptırılan, ancak daha sonra bu cezası kaldırılan Bursaspor ’un durumu da ayrıntılı bir şekilde irdelenecek, iki takımın arasındaki benzerlikler masaya yatırılacak. Kanarya cephesi kendi durumlarıyla, Bursaspor’un yaşadıklarının benzeşmesi durumunda, iki sezon öncesinde, cezanın kaldırılması durumunu gerekirse hukuki arenada ‘emsal’ gösterecek.

TFF’nin kapısı yine çalınacak


Bu çalışmalar en kısa zamanda bitirildikten sonra, verilen 5 maçlık cezanın bir kez daha gözden geçirilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’nun kapısı çalınacak.
Sarı-Lacivertliler’e geçen sezon, Galatasaray maçı sonrası yaşanan saha içi ve stat çevresindeki olaylar nedeniyle ilk olarak 6 maçlık ceza verilmiş, Tahkim Kurulu’na yapılan itirazın ardından bu sayı 5’e çekilmişti. Fenerbahçe geçtiğimiz yıl da 2011-2012 sezonuna, aldığı ceza nedeniyle 5 maçlık seyircisiz oynama yaptırımıyla başlangıç yapmıştı.
7  Mayıs 2011 Bursa

Türkiye Futbol Federasyonu, 7 Mayıs 2011 Cumartesi günü oynanması gerekirken, çıkan olaylar sonucu iptal edilen Beşiktaş maçı nedeniyle Bursaspor’u hükmen yenik olarak ilan etmişti. Bursaspor’a ayrıca, 5 maç saha kapama cezası ile birlikte deplasmandaki ilk 3 maçına da seyirci götürmeme cezası verildi. O günlere saha dışında yaşanan şiddet olayları damgasını vurmuştu. Şehirde o gün tam bir kaos hakimdi.
12 Mayıs 2011 Kadıköy

Fenerbahçe, sıkıntılı sezonun ardından, Galatasaray ile Şükrü Saracoğlu Stadı’nda  12 Mayıs 2012 tarihinde son yılların en gergin derbisini oynamıştı. 90 dakika sonunda karşılaşma golsüz eşitlikle sonuçlanmış ve Sarı-Lacivertli taraftarlar Saracoğlu çimlerine akın etmiş, güvenlik güçleriyle arbede yaşanmıştı. Daha sonra ise bu olaylar stadın dışına taşmış, emniyet güçleri yaşananları bastırmak için yoğun çaba sarfetmişti. Kadıköy İlçesi ise savaş alanına dönmüştü.
                                                              

Yalçın Türk

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...