Fenerbahçe'ye 2013-14’teki hücum lazım

Kuyt, Sow, Webo ve Emenike’den oluşan hücum hattının 46 gol attığını hatırlatan tecrübeli çalıştırıcı, “Skor yapan hücumculara ihtiyacımız var” dedi.

08 Mayıs 2019, Çarşamba 08:26 Son Güncelleme:
- A +
Fenerbahçe'ye 2013-14’teki hücum lazım

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Süper Lig şampiyonluğu için hem skoru paylaşan hem de takımın skor yükünü taşıyan bir hücum hattı oluşturmaları gerektiğini söyledi. Nisan ayında şampiyon olunan 2013- 14 sezonunu örnek gösteren Yanal; Kuyt, Sow, Webo ve Emenike'den oluşan hücum hattının 46 gol attığını hatırlatıp, "Hem skor yükünü aralarında paylaşıyorlar hem de takımın diğer kısmına skor konusunda hiç iş bırakmıyorlardı. Böyle bir hücum hattı kurmak zorundayız. Takım olarak skor yapan hücumculara ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

KRİTER; GOL

FENERBAHÇE yönetimi özellikle hücum hattını yeniden oluşturmak için yoğun bir çaba harcıyor. Sağ kanatta Dirar-Moses ikilisi ile yola devam etmeyi planlayan yönetim, sol kanat forvet arkası ve santrfor bölgesine ise 4 veya 5 oyuncu takviyesi yapmayı planlıyor. Fenerbahçe'de hücum bölgesi için kriter, alınacak oyuncunun hücumun hangi bölgesinde olursa olsun skorer oyuncu olması.

(Sabah)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...