Fenerbahçeliler çılgına döndü! İşte Nihat Özdemir'in o açıklamaları...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Ekonomist Dergi'sinin Instagram hesabında dün akşam canlı canlı yayın konuğuydu. Türk futboluna ve pandemi dönemine dair bir çok konuda açıklamalarda bulunan Özdemir'in, 2010-2011 sezonuyla ilgili sözlediği sözler Fenerbahçe camiasını çılgına çevirdi. İşte Nihat Özdemir'İn o açıklamaları...

05 Haziran 2020, Cuma 18:05 Son Güncelleme:
- A +

Dün akşam Instagram'da Ekonomist Dergi'sinin Instagram yayının canlı konuğu olan Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir, 'Şikenin üstesinden gelmek için nasıl bir çalışma yapacaksınız' sorusuna, "Birçok ülkede de böyle olaylar oldu. İtalya'da, İngiltere'de ve Fransa'da da oldu. Her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de böyle bir olayı yaşadık. Hepimizin bildiği gibi o sezon... 2010-2011 sezonudur. Sezon geride kaldı. 9 sezon geride kaldı. Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık" yanıtını verdi. TFF Başkanının verdiği bu yanıt sosyal medyada sarı lacivertli taraftarların büyük tepkisini çekti. Ardından Fenerbahçe Kulübü de konuyla ilgili sessizliğini bozarak "Yazıklar Olsun Nihat Özdemir" açıklamasını kamuoyuyla paylaştı.

"NİHAT SEN DOĞRU KARAR ALIYORSUN!"

Kendisinden en çok Fenerbahçe taraftarlarının şikayetçi olduğunu dile getiren Özdemir, "17 yıl Fenerbahçe'de çalıştım, 10 yılın fazlasında başkan vekilliği yaptım. Görüyorum ki en fazla tepki aldığım grup, aldığım kararlardan en çok şikayet edenler Fenerbahçe taraftarları. Bunu gördükçe de, 'Ya Nihat, sen doğru karar alıyorsun, Fenerbahçe ceketini dışarı asarak buraya oturdun' diyorum. Karar alırken son derece objektif olmaya ve paylaşımcılığı sağlamak için mücadele ediyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...