Fenerbahçe'de tek çare Ersun Yanal mı? Ali Ece analiz etti!

Fenerbahçe'de Ersun Yanal sesleri susmuyor. Sarı-lacivertlilerde yaşanan her puan kaybının ardından taraftarın Ersun Yanal istediği daha da büyüyor. Tivibu Spor'da yayınlanan 'Ters Köşe' programında konuşan Fanatik Gazetesi yazarı Ali Ece, "Fenerbahçe'yi düzlüğe çıkarabilecek tek isim Ersun Yanal mı?" sorusunu yanıtladı.

06 Aralık 2018, Perşembe 18:31 Son Güncelleme:
- A +

Fenerbahçe'de teknik direktör belirsizliği sürüyor. Süper Lig'de tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Fenerbahçe'de Ersun Yanal sesleri dinmek bilmiyor. Saro-lacivertlilerde son olarak Fenerbahçe Asbaşkanı Semih Özsoy'un Ersun Yanal'la görüştüğü iddia edilmişti. Fenerbahçe, Ersun Yanal hakkında son çıkan iddialar hakkında bir açıklama yapmazken Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Comolli her fırsatta Ersun Yanal kapısını kapatmıştı.

Fanatik Gazetesi yazarı Ali Ece, Tivibu Spor'da yayınlanan 'Ters Köşe' programında "Fenerbahçe'yi düzlüğe çıkarabilecek tek isim Ersun Yanal mı?" sorusunu yanıtladı.

"ERSUN YANAL, FENERBAHÇE'DE KURTARICI ROLÜ OYNAMADI"

Ersun Yanal - Fenerbahçe ilişkisinin iyi tanımlanması gerektiğini ifade eden Ali Ece, "Ersun Yanal daha önce hiç sezon ortasında gelip, kurtarıcı rolü oynamadı. Ersun Yanal Fenerbahçe'yi en son şampiyonluğa taşıyan hocadır bu bir. İkinci olarak da tüm zamanlardaki Fenerbahçe'yi en erken şampiyonluğa taşıyan hocadır. Erken şampiyonluğa taşıması takımla çok önceden çalışmaya (Mayıs-Haziran) başlamasıdır." dedi.

Ersun Yanal takımlarının fizik ve kondisyon olarak fark yarattığını ifade eden Ali Ece, Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'yi çalıştırdığı dönemdeki kadroyla günümüz kadrosunu karşılaştı.

"FENERBAHÇE'NİN MEHMET-MEİRELES-EMRE GİBİ ORTA ÜÇLÜSÜ YOK"

Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'yi çalıştırdığı dönemde Mehmet Topal, Meireles ve Emre Belözoğlu orta üçlüsü olduğunu ifade eden Ali Ece, "Bugün Fenerbahçe'nin en büyük eksiği birbirini tamamlayan bu orta saha üçlüsüdür. Şimdiki Mehmet Topal yaş olarak geride. Emre Belözoğlu gibi derin ya da genel oyun kurucusu var mı? O da yok. Genç oyuncu var, Eljif Elmas. Hücuma yakın oynayınca iyi oynuyor ama savunmaya yakın oynayınca onu kaldıramıyor. Tecrübe ve pozisyon bilgisi eksiğinden dolayı. Defansif anlamla yıkıcı hem de hücuma destek veren Meireles gibi var mı? O da yok." dedi.

"ERSUN YANAL DÖNEMİNDE CANER VE GÖKHAN KARİYER ZİRVESİNE ULAŞTI"

Fenerbahçe'nin Ersun Yanal döneminde Caner Erkin ve Gökhan Gönül'ün kariyerlerinin zirvesine ulaştığını ifade eden Ali Ece, "Hasan Ali sezon başında çok kötüydü ama sonradan toparladı. Bu kadar kötü oynayan Fenerbahçe'de Hasan Ali'ye 'kötü' demek büyük haksızlık olur. Fenerbahçe'de şuan Caner Erkin'in ve Gökhan Gönül'ün olduğu dönemlerdeki gibi beklerde öyle bir istikrar, öyle bir koz yok" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...