MENÜ

Fenerbahçe'de PFDK hazırlığı

Fenerbahçe, Volkan Demirel, Caner Erkin ve Mahmut Uslu'nun PFDK'daki savunmaları için hazırlıklara başladı.

11 Şubat 2015, Çarşamba 07:49 Son Güncelleme:
- A +
Fenerbahçe'de PFDK hazırlığı
Fenerbahçe, Trabzonspor karşılaşması sonrası ceza kuruluna sevk edilen Volkan, Caner ve Mahmut Uslu’nun savunmaları için hazırlık yapıyor.

Mahmut Uslu, sevklerin açıklanmasının ardından Hürriyet'e yaptığı açıklamada; “Ben kötü ve ceza almayı gerektirecek bir şey söylemedim. Rakip 12 kişi ile savunma yaptı dedim. 15 kişi ile savunma yaptı demedim. Diğer hakemleri de içine katmadım. Çünkü Hacıosmanoğlu sadece 1 hakemi aradı” dedi.

‘BÜLENT YILDIRIM ETKİLENDİ’

Hakemin telefonla aramasında etkilendiğini söyleyen Mahmut Uslu sözlerine şöyle devam etti; “Hakeme 8.4 puan veriyorlar. Nasıl böyle bir puan verilir? Penaltımız verilmedi. Faullerimiz verilmedi. Rakip her tacı 10 metre ileriden kullandı. Yani hakem taç bile attırmayı beceremedi. Bunları söylemek suç değil“ diye konuştu.

Uslu ceza kuruluna verilmesine tepkili olduğunu söylerken, sarı lacivertli kulübün hukukçuları savunmaları muhtemelen yarın verecek. Mahmut Uslu’nun vereceği savunmada bu konuşmasının özelinde ifadeler kullanılması bekleniyor.

RAPORDA VOLKAN’LA İLGİLİ İFADE YOK

Ceza kuruluna verilen bir diğer isim olan Volkan Demirel de savunmasını hukukçular vasıtası ile hazırlıyor.

Demirel savunmasında, “Karşılaşma bitiminde soyunma odasına giderken kendi kendime söyleniyordum. Kimseye küfür etmedim” şeklinde yapacak. Maç sonu soyunma odasına doğru yürürken bu şekilde söylendiğini yakınlarına belirten Volkan, “Zaten hakeme yönelik olsa raporuna yazardı. Hakem raporuna yazmamış ve ek rapor istenmiş. Bu nedenle bir ceza verilmemeli. Sözlerim hakeme yönelik değildi” diyecek. Sarı lacivertlilerin yıldız futbolcusu önümüzdeki günlerde yapılacak PFDK toplantısında savunmasının ana fikrini bu sözlerle belirtecek.

Volkan Demirel’in savunmasına bir destek de Bülent Yıldırım’ın raporundan gelecek. Volkan’ın sözleri ile ilgili ek rapor istenen Bülent Yıldırım bu sözleri duyduğunu ancak kendisine söylenmediğini vurguladı. Bu rapordan sonra PFDK’yı da bir karmaşa bekliyor. Kime söylendiği belli olmayan bir söze hangi maddeden ceza verileceği tartışma konusu. Eğer Volkan bu sözleri hakeme söyleseydi cezası 3 ila 7 maç arası olacaktı. Ancak sözler hakeme söylenmediği için ceza 1 ila 3 maç arasında değişebilir.

(Hürriyet)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...