MENÜ

Fenerbahçe'de 'Kocaman' pişmanlık

2014’ten beri şampiyonluk göremeyen, son 3 senede ilk 2’ye bile giremeyen Fenerbahçe’de 2018’deki kritik veda gündeme geldi. Başkanlık süresi tamamlanacak olan Ali Koç, ilk dönemindeki ayrılıkların üzüntüsünü yaşıyor. O günden beri sürekli doğru hocayı arayan kulüpte, 2017-18 sezonunun hazır takımının dağılması ve Aykut Kocaman’ın gönderilmesi kırılma anı olarak değerlendiriliyor.

12 Haziran 2021, Cumartesi 09:28 Son Güncelleme:
- A +
Fenerbahçe'de 'Kocaman' pişmanlık

Fenerbahçe ’de teknik direktör arayışı devam ederken, kulüpte ve camiada 3 sene önceki bir ayrılık daha yüksek sesle konuşuluyor.

Milliyet'in haberine göre; 2014’ten beri şampiyon olamayan ve kupa kaldıramayan sarı-lacivertlilerde, son 3 senede Ali Koç’un başkanlık dönemi de beklendiği gibi gitmedi. Özellikle 2018-19 sezonu öncesi Aykut Kocaman’ın gönderilip yeni bir oluşuma girme çabası ters tepince adeta bir daha istikrar yakalanamadı.


Fenerbahçe ilk ikiye bile giremedi

2017-18 sezonunu 2. sırada sadece 3 puan geride bitiren ve kupa finali oynayan Fenerbahçe’de, Ali Koç göreve gelince mevcut teknik direktör Aykut Kocaman’la yollar ayrılmıştı. Dönemin yeni gelen sportif direktörü Damien Comolli’nin de etkisiyle Kocaman ayrılmış, 2017-18 sezonunda kurulan takım bir anda dağılmıştı.

O günden sonra Fenerbahçe, 3 senede ligde ilk 2’ye giremedi, kupada final bile göremedi, hatta 2 sene üst üste Avrupa kupalarına gidilemedi.

Ayrıca bu süreçte Fenerbahçe’de hep bir hoca değişimi yaşandı, Ali Koç döneminde Aykut Kocaman’dan başlayıp Emre Belözoğlu’na giden süreçte 7 farklı isimle yollar ayrıldı.


Özeleştiri yaptı

Şu anda ikinci dönemine başlamaya hazırlanan Koç, bir kez daha teknik direktör arıyor. Ancak başkan Koç da göreve ilk geldiği Haziran 2018’deki değişikliklerle ilgili özeleştiri yapıyor. Sözleşmesi devam eden Aykut Kocaman’ın gitmesi, hazır takımın dağılması gibi acele kararlar alındığına inanılıyor. En azından sözleşmesi bitene kadar 1 sene daha Kocaman’la devam edilmesi gerektiği konuşuluyor.

Ancak geçmişe dönülemeyeceği için önlerindeki 3 seneye odaklanmak zorunda olduklarını belirten Başkan Ali Koç’un şimdiki hoca seçiminde hata yapmak istemediği ve artık son teknik direktör kararını vermeyi arzuladığı ifade edildi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...