Fenerbahçe'de iki taraflı anlaşma!

Fenerbahçe yönetimi ile tecrübeli yıldız arasında yapılan anlaşma dikkat çekmeye devam ediyor. (Senad Ok / Milliyet)

08 Mayıs 2019, Çarşamba 09:49 Son Güncelleme:
- A +
Fenerbahçe'de iki taraflı anlaşma!

Valbuena ile yapılan anlaşmaya göre sezon sonuyla birlikte devreye girmesi gereken “25 maç oynarsa sözleşmesi bir sezon daha aynı şartlarda uzar maddesi” Trabzonspor maçı öncesi kaldırıldı.

Fenerbahçe'de iki taraflı anlaşma!

Fransız futbolcunun yaşı ve maliyeti düşünüldüğünde sarı-lacivertli yönetim, yıllık 3 milyon euronun üzerinde bir ücreti ödemesinin kendi prensiplerine aykırı olduğuna karar verdi. Bu konu da futbolcuyla paylaşıldı. Eğer madde kaldırılmazsa Valbuena’ya son 4 maçta forma verilmeyeceği iletildi.

Fenerbahçe'de iki taraflı anlaşma!

Valbuena serbest kaldı

Valbuena da yönetimin bu önerisini kabul etti ve 25 maç maddesi ortadan kalkınca sezon sonu serbest kalma durumu ortaya çıktı. Bunu öğrenen birçok yabancı kulüp de 34 yaşındaki Valbuena’nın menajeri ile temasa geçmeye başladı. Avrupa da dahil Arap ve Uzakdoğu’dan birçok ekibin tecrübeli yıldıza istediği ücreti vermeye hazır olduğu kaydedildi.

Fenerbahçe'de iki taraflı anlaşma!

Başarılı oyuncunun bonservisinin elinde olması doğal olarak olası gideceği yeni kulüpten daha yüksek maaş almasını sağlayacak. Bu açıdan bakıldığında kariyerinin artık son kontratını yapacak olan Valbuena, başka bir takımla serbest oyuncu statüsünde çok daha iyi bir ücrete ve uzun vadeli kontrata imza atabilecek.

Fenerbahçe'de iki taraflı anlaşma!

İki taraflı anlaşma

Fenerbahçe ve Mathieu Valbuena arasında varılan anlaşma neticesinde iki farklı durum ortaya çıktı. Sarı-lacivertliler gelecek yıl 3 milyon euroluk maaş yükünden kurtulurken, Fransız futbolcu da bonservisini eline almış oldu.

Fenerbahçe'de iki taraflı anlaşma!

F.Bahçe’de çok mutlu

Sözleşmesi bitecek olan Mathieu Valbuena, İstanbul’da ve Fenerbahçe’de bulunmaktan oldukça mutlu. Bu nedenle Valbuena önce sarı-lacivertlilerle masaya oturacak ve ardından nihai kararını verecek. Ancak sarı-lacivertli yönetimin maksimum bir yılı opsiyonlu iki yıllık kontrat teklif edebileceği belirtildi. Ayrıca önerilecek ücretin de Fransız yıldıza gelen tekliflerin doğal olarak altında olacağı biliniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...