MENÜ

Süleyman Hurma'dan Emre Mor açıklaması! 'Bunun altından nasıl kalkacağız?' Karagümrük - Fenerbahçe maçında oynamamıştı...

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasında oynanan Fenerbahçe maçının kadrosunda yer almayan ve gündem olan Emre Mor ile ilgili konuştu. Başkan, ne yapılırsa yapılsın ne Galatasaray ve Fenerbahçe'yi memnun edemediklerinin de altını çizdi. İşte detaylar...

Süleyman Hurma'dan Emre Mor açıklaması! 'Bunun altından nasıl kalkacağız?' Karagümrük - Fenerbahçe maçında oynamamıştı...

Trendyol Süper Lig'in 32. hafta mücadelesinde dün akşam Fatih Karagümrük ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen karşılaşmada ilk yarının sonunda geriye düşen sarı-lacivertliler, ikinci yarıda geri dönüşe imza atarak Atatürk Olimpiyat Stadyumu'ndaki mücadeleyi 2-1 kazanmayı başardı. Yaklaşık 15 bin Fenerbahçe taraftarının tribünlerde yer aldığı maçta Fatih Karagümrük'ün yıldızı Emre Mor, sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadı. Fenerbahçe'nin eski orta saha oyuncusunun kadroya dahil edilmemesi çok konuşulan konular arasındaydı.

Haberin Devamı

'İLK KEZ GALATASARAY'A UYGULANDII'

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, maçın ardından Beyaz TV'ye konuştu. İlk olarak, tribünlerin Fenerbahçe taraftarına açılmasının yol açtığı tartışmalara değinen Hurma, "Ben ne söylersem söyleyeyim, ikna olma imkânı olmayan insanları ikna etmek mümkün değil. Türk futbolu çok çirkin ve asla olmaması gereken bir hale geldi. Buna bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Ben Süper Lig'e çıktığımda pandemi vardı. Bu stadyumla ilgili yüzde 30 artırım ilk defa Galatasaray Kulübü'ne uygulandı" dedi.

Süleyman Hurmadan Emre Mor açıklaması Bunun altından nasıl kalkacağız Karagümrük - Fenerbahçe maçında oynamamıştı...

'GALATASARAY TRİBÜNÜ DOLDURAMADI, ZARAR ETTİK'

Konuyla ilgili detaylar vermeye devam eden Hurma, "Geçen sezon yine şampiyonluk yarışı vardı. Biz hiçbir takıma, karşı tribünü vermedik. Onlar da dolruma ihtimalleri yok diye müracaat etmediler. Oraya çok ciddi güvenlik parası ödemek zorunda kalıyoruz. Bizim aldığımız hasılat, stadyum masrafına yetmiyor. O gün karşı tribünü Galatasaray'a verdik, Galatasaray 'Biz orayı doldururuz' dediler. Hatta Metin Öztürk Bey ile görüştüm. Kendisi de teyit edecektir. 'Dolduramazsanız ekonomik olarak çok zarar ederiz' dedim. 'Yok, biz doldururuz, dolduramazsak karşılarız' dedi. Galatasaray, 22 bin kişilik yere 6 bin kişiyle geldi. Gayet tabii ben zarar talebinde bulunacak biri değilim. Bulunmadım" diye konuştu.

Haberin Devamı
Tolunay Kafkas sert konuştu: Bu iklimi kimler oluşturduysa onlarla ilgili konuşmak lazım

'FENERBAHÇE ARTIRIM TALEBİNDE BULUNDU'

Sosyal medyada kendisine karşı küfür edildiğini aktaran Fatih Karagümrük Başkanı, "Geçen sene verdim. Hiçbir Allah'ın kulu, 'Niye burayı Galatasaray'a verdin de diğerlerine vermedin?' demedi. Bu sezon Fenerbahçe, yüzde 30 artırım talebinde bulundu. Kabul ettim. Aynı gün Galatasaray'dan Metin Öztürk'ü arayarak, 'Bak Fenerbahçe böyle bir talepte bulundu. Talepte bulunmanız halinde size de vereceğim' dedim. Galatasaray oraya 3 bin kişi gelir, 5 bin kişi gelir, 20 bin kişi gelir onu bilemem. Tüm Galatasaraylılar bunu bildiği halde sosyal medyadan 1 haftadır küfür ediyorlar" yorumunda bulundu.

EMRE MOR AÇIKLAMASI!

Süleyman Hurma, Fenerbahçe maçında sakatlığı sebebiyle kadroda yer almayan Emre Mor hakkında da konuştu. Hurma konuyla ilgili, "Ne yaparsak yapalım Fenerbahçe ve Galatasaray'a yaranamıyoruz. Emre Mor’un oynaması ayrı oynamaması ayrı bir dert. Bunun altından nasıl kalkacağız? Dün idmandaydım. Son toplantıya katıldı, çıktı tek başına çalıştı" sözlerini sarf etti.

YORUM YAZ