Son dakika | Fenerbahçeliler'e adli kontrol ve yurt dışı yasağı getirildi! 'Haklarında ceza davası açılması muhtemel'

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın ardından yaşanan olaylarla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Fenerbahçe Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık, Fenerbahçe eski yöneticisi Hulusi Belgü ve Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal için karar çıktı. DHA'nın haberine göre Ertuğrul Karanlık, Hulusi Belgü ve Emre Kartal, yurt dışı yasağı ve imza şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan Spor Hukukçusu Avukat Fatih Şaşıoğlu söz konusu kişiler hakkındaki süreci ve bundan sonra yaşanması muhtemel durumları Fanatik'e anlattı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın ardından yaşanan olaylarla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Fenerbahçe Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık, Fenerbahçe eski yöneticisi Hulusi Belgü ve Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal ifade vermek için İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Haberin Devamı

'SÖZLEŞMESİNİ FESHEDECEĞİM'

Galatasaray-Fenerbahçe arasında Pazar akşamı oynanan derbi maçı, Fenerbahçe'nin 1-0 üstünlükle kazanmasının ardından olaylar yaşanmıştı. Fenerbahçe'nin sahada kutlama yaptığı sırada Galatasaray genel sekreteri Eray Yazgan, Stat müdürü Ali Çelikkıran ve Başkan Dursun Özbek’in şoförüyle, Fenerbahçeli yöneticiler arasında arbede yaşandı. Derbide yaşanan olaylarla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Fenerbahçe Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık, Fenerbahçe eski yöneticisi Hulusi Belgü, Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal, İstanbul Adalet Sarayı'na ifadeye çağrıldı.

Savcıya ifade verdiler

Soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan Hulusi Belgü, Ertuğrul Karanlık ve Emre Kartal, ifade için Çağlayan adliyesi Basın Suçları Soruşturma Bürosuna geldi. Şüpheliler basın savcısına ifade verdi.

Haberin Devamı

İfade 4 saat sürdü

Soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan Hulisi Belgü, Ertuğrul Karanlık ve Emre Kartal ifade için Çağlayan adliyesi Basın Suçları Soruşturma Bürosuna geldi. Şüpheliler basın savcısına ifade verdi. İfade işlemi yaklaşık 4 saat sürdü. Fenerbahçe Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık, Fenerbahçe eski yöneticisi Hulusi Belgü ve Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal adli kontrolle serbest bırakılma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Yurt dışı yasağı!

Galatasaray-Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçın ardından yaşanan olaylar sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Fenerbahçe Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık, Fenerbahçe eski yöneticisi Hulusi Belgü ve Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal adli kontrolle serbest bırakıldı  Adli kontrol şartı yurt dışı yasağı ve imza şartı anlamına geliyor.

ŞAŞIOĞLU: 'CEZA DAVASI AÇILACAĞI AÇIKCA ANLAŞILIYOR'

Spor Hukukçusu Avukat Fatih Şaşıoğlu, derbide yaşanan kavga sonrası ifadeye çağrılan 3 kişi hakkında verilen adli kontrol şartıyla serbest bırakılma kararını ve bundan sonra yaşanması muhtemel durumları FANATİK'e anlattı.

Haberin Devamı

 

'Derbi müsabakasının ardından Fenerbahçeli futbolcu ve kulüp çalışanlarının sahada Fenerbahçe bayrağı açtığı esnada buna müdahale etmek isteyen stadyum görevlisine yönelik eylemleri nedeniyle bazı Fenerbahçe idareci ve çalışanları hakkında soruşturma başlatılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada Savcılık ifadesinin ardından bu kişiler adli kontrol talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliği yurt dışı çıkış yasağı ve ayda iki kez imza atma zorunluluğu getirerek bu kişileri serbest bıraktı. Adli kontrol tedbiri, henüz soruşturma aşamasında olan bir dosyada şüphelilerin kaçma ve delil karartma ihtimallerini önlemek için getirilen, tutuklamadan daha hafif olan bir dizi tedbire verilen isimdir. Savcılığın adli kontrol talebi Sulh Ceza Hakimliğince uygun bulunmuş ve şüphelilere yurt dışı çıkış yasağı getirilmiştir. Yasak kalkana dek bu kişilerin ülkeyi terk etmesi mümkün değildir. Buna ek olarak ayda iki kez, belirli günde ve belirli saate kadar ikametgahlarının bulunduğu polis merkezine giderek imza atma yükümlülüğü getirtilmiştir. Bu kişiler hakkında Savcılığın bir iddianame düzenleyeceği ve haklarında bir ceza davası açılacağı açıkça anlaşılmaktadır. Ancak bu ceza davasında nasıl bir sonuç elde edileceği, isnat olunan suçlar ve elde edilen deliller değerlendirildikten sonra daha iyi yorumlanabilecektir. Yukarıda belirtilen adli kontrol tedbirleri, ceza davası açıldığında ya da yargılama sürecinde Mahkeme tarafından kaldırılacaktır.'

Son dakika | Fenerbahçelilere adli kontrol ve yurt dışı yasağı getirildi Haklarında ceza davası açılması muhtemel

YORUM YAZ