MENÜ

Fenerbahçe'den resmi Süper Kupa ve Türkiye Kupası açıklaması! '2 sezon çekiliyoruz'

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, Fenerbahçe'nin Süper Kupa maçı için U19 takımıyla Şanlıurfa'ya gideceğini açıkladı. Öte yandan Bilecik, Türkiye Kupası'na 2 sezon katılmayacaklarını söyledi.

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, sarı-lacivertli ekibin Süper Kupa maçı ve Türkiye Kupası için aldığı kararı açıkladı.

Haberin Devamı

Sözlerine dün tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek başlayan Erol Bilecik, “Muazzam bir kalabalık ve kuyruklar olduğu için içeriye giremeyen kongre üyelerimiz oldu. Gerçekleşen sayımız yaklaşık 23-24 bin civarındaydı. Bu rekabet yaptığımız kulüplerin birçoğunun kendi seçim kongrelerinden bile çok daha kalabalık bir yapıydı. Orada hatırlarsanız sizlerle de paylaştık. Genel olarak oy birliğiyle kabul edilen 4 tane maddemiz vardı. Bu 4 maddenin kendi içerisinde bir takım opsiyonları, detayları ve koşulları vardı. Bu 23 bin kişinin oy birliğiyle alınan karar olması açısından da son derece önemli bir gelişmeydi. Bu Fenerbahçe’nin ortaya koymuş olduğu bütünlüğünü, birliğini ve büyüklüğünü işaret etmesi açısından da son derece önemli olan karardı. Bu 4 tane almış olduğumuz ve oy birliği ile kabul edilen kararın detaylarını bugün saat 14.00 itibariyle Ali Başkan’ın önderliğinde yönetim kuruluyla birlikte tam kadro şekilde yaptık. Dün genel kurulun bize tevdi ettiği buradan bir yol haritası çıkarmamız gereken noktalarda, kendi yol haritamızı çıkardık. Bu aldığımız kararların tamamı bizim yönetim kurulunun görev süresi olan aşağı yukarı mayıs sonuna kadar geçerli. Kararlar 2 ay sonra tekrardan genel kurullarda değişebilir. Yine bu anlamda kararlar alınabilir. Dün alınan birinci kararımız, uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Süper Kupa müsabakalarına çıkmamak veya 2023 Süper Kupa müsabakasına U19 Futbol Takımı ile çıkmaktı. Aldığımız karar net bir şekilde maçlara çıkmamak şeklinde olmadı, U19 takımımızla sonuçta Urfa’ya gideceğiz ama hala bugün yönetim kurulu sırasında da Türkiye Futbol Federasyonu’na bir resmi ıslak imzayla başvurumuzu yaptık. Neticeyi bu anlamda net bir şekilde ortaya koymak adına bir kez daha TFF’ye şu soruyu sorma ihtiyacı hissettik: ‘7’sinde oynatmayı planladığınız Süper Kupa final maçını ileriki bir tarihe atayacaksanız ve yabancı hakemle oynatacaksanız bize lütfen bunu bildirin.' Yönetim kurulumuzla 15.35’te böyle bir yazı gönderdik. Ama ne acıdır ki bu yazıdan yaklaşık 1 saat sonra yazımız kamuoyunun içerisine düşmüş vaziyetteydi. Bunlar görülmemesi gereken şeyler. Dün de gördüğünüz gibi futbolun bu kadar çürütülmüş bir noktaya getirilmesi, hem Türk spor kültürünün ve yapısının böyle bir Cumhuriyet yapısında olacak işler değil” ifadelerini kullandı

Haberin Devamı

“U19 TAKIMIYLA URFA’YA GİDECEK ŞEKİLDE HAZIRLIĞIMIZI YAPTIK”

Haberin Devamı

Süper Kupa maçına U19 takımıyla çıkacaklarını aktaran Bilecik, “Böylece biz kararımızı farklı bir şey gelmedikçe bütün hazırlığımızı U19 takımıyla Urfa’ya gidecek şekilde yapıyoruz. Taraftarımız bize güvensin. Bütün Fenerbahçelilere şunu söylemek isterim. Biz son derece iyi bir akıl koyarak Urfa’ya gidiyoruz. Bize güvenin. Orada sizleri kötü hissettirecek ve sıkıntıya sokacak, ‘Ya böyle bir karar mıydı?’ sorusunun gelebileceği bir noktada olmayacaksınız. U19 takımı net bir şekilde Urfa’ya gidecek ama bu noktada taraftarımızın kendilerini kötü hissedecek hiçbir nokta olmayacak. Hatta bu konuda da dün Ali Başkan’ın konuşması içerisinde de vardı. Taraftarlarımızdan herhangi bir maça gitme organizasyonunu yapmasına gerek duymuyoruz. Akıllı ve akılcı bir şekilde davranarak gideceğiz ve aynı gün uçakla U19 takımız dönmüş olacak. Ama burada hem Urfa kentine hem de Urfalı kardeşlerimize bir mesajım var. Biz yarın ayın 7’sinde almış olduğumuz kararla orada bir rekabeti simgeleyen müthiş bir futbolun oynanabileceği atmosferden de bir anlamda affımızı istemiş olduk. Şöyle bir boynumuzun borcu olsun diye yönetim kurulunda almış olduğumuz bir karar var. Sezon bittikten sonra veya uygun olduğumuz bir tarihte Futbol A Takımı'mızı Urfa’ya götüreceğiz. Urfa’ya Fenerbahçe A Takımı’nı seyredebileceği bir organizasyona imza atacağız” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Süper Kupa maçının ertelenmemesinin yanlış bir karar olduğunu belirten Erol Bilecek, “Biz ikisini; tarih erteleme ve yabancı hakemi beraber arzu ediyoruz. Fenerbahçe, Olympiakos ile 11 Nisan’da maça gidiyor. Ülke puanlarının bu anlamda artması Türkiye için önemli olan bir hadise. Yunanistan’ın kendi liglerinde bütün bu maçlar ertelenmişken ama bizim rahatlıkla ertelenebilecek bir maçın ertelenmemesi bizim için olacak iş değil” dedi.

Haberin Devamı

Bilecik, sahadan çekilme iddialarıyla ilgili ise, “Şu an bir şey söylemeyeyim. Bu konuda daha ilgili arkadaşlarımız gerekli organizasyon ve planlamayı yaptı” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçeden resmi Süper Kupa ve Türkiye Kupası açıklaması 2 sezon çekiliyoruz

“U19 TAKIMI İÇİN TARİHİ FIRSAT”

Süper Kupa maçında yer alacak U19 takımıyla ilgili konuşan Bilecik, “U19 takımı için tarihi bir fırsat. U19’daki bütün futbolcu evlatlarımız, çocuklarımız bunu çok büyük tarihi bir fırsat olarak görecekler. O sahaya çıkmaları bile. 90 dakikalık bir maç olmayacağını net şekilde izah ediyorum” sözlerini sarf etti.

“TÜRKİYE KUPASI’NDAN AFFIMIZI İSTİYORUZ”

Türkiye Kupası’na 2 sezon katılmama kararı aldıklarını belirten Bilecik, “Türkiye Kupası’ndan affımızı isteyen bir çalışma içerisine gireceğiz. Bunu da hemen bayramdan sonra yapacağız. Biz Türkiye Kupası’na önümüzdeki 2 sezon katılmama kararı aldık. Türkiye Kupası ayrı bir organizasyon olduğu ve statüsü olduğu için” dedi.

Erol Bilecik, yurtdışından takım alma konusuyla ilgili ise, “Biz yurtdışında Fenerbahçe’nin Türkiye’deki faaliyetlerinin dışında yapılanmamızı nasıl yapabiliriz diye çalışmaya başlayacağız. Futbolda öne çıkmış ülkeler de dahil olmak üzere bu çalışmayı masanın üzerine koyacağız” ifadelerini kullandı.

PFDK kararları hakkında konuşan Bilecik, sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Bu konuda gerekli olan itirazları arkadaşlarımız yaptı. Trabzon maçındaki yaşananları tekrar anlatmak istemem. Bizim oyuncularımızın nefsi müdafa yapmalarına rağmen ceza sisteminin içinde yer almaları eleştirdiğimiz ve yanlış bulduğumuz bir tutum.”

Fenerbahçeden resmi Süper Kupa ve Türkiye Kupası açıklaması 2 sezon çekiliyoruz

Fenerbahçeden resmi Süper Kupa ve Türkiye Kupası açıklaması 2 sezon çekiliyoruz

YORUM YAZ