Fenerbahçe'de teknik direktör düğümü çözülüyor! Ali Koç'tan ve Aziz Yıldırım'dan ataklar...

Aziz Yıldırım, başkan adaylığını açıkladığı ilk konuşmasında Jose Mourinho ile görüştüğünü ve seçilmesi halinde kendisiyle 3 yıllık sözleşme imzalayacağını duyurmuştu. Öte yandan Ali Koç'un teknik adam adayları arasında Stefano Pioli yer alıyor...

Fenerbahçe'de başkanlık seçimine kısa bir süre kala iki aday Ali Koç ve Aziz Yıldırım, teknik direktör adaylarını netleştiriyor...

Haberin Devamı

KOÇ: BÖCEKLERİ EZECEĞİZ

Ali Koç, dün Mersin’deki kongre üyeleriyle bir araya geldi. Başkan, burada konuşma yaptı, soruları yanıtladı. Koç, “Ben varken Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar dedikten sonra neden aday oldunuz?” sorusuna, “Benim ve arkadaşlarımın temiz futbol misyonuyla alakası var. Fenerbahçe’nin ilkesi ve duruşuyla alakası var. Ondan taviz versek iyi mi kötü mü olur camianın karar vereceği durum” yanıtını verdi. Ali Koç, “Bu mücadeleyi en çok veren biziz. Ucuna geldik. Böcekleri ezeceğiz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçede teknik direktör düğümü çözülüyor Ali Koçtan ve Aziz Yıldırımdan ataklar...

YILDIRIM: 2011’DE DE DÜŞMEK İSTİYORDU

Aziz Yıldırım, Ali Koç’a yüklendi. Yıldırım, “Ben olduğum sürece şampiyon yapmazlar diyen bir başkan adayının, aday olmaması lazım. 60 bin üye var, gelin kulübe sahip çıkın” dedi. Aziz Yıldırım, “Biz ikinci olduk, bunlar seviniyor, gece eğleniyor. Biz ikinci olunca kafamızı yorgana sokup evden çıkamıyorduk” diye konuştu. Yıldırım, “Sayın Ali Koç, 2011’de de sürekli ‘Bizi düşürün’ diyordu. Neden? Suç mu işledik? Bu sene yine ligden çekiliyoruz söylemleri. Böyle olmaz. Fenerbahçe büyüktür, güçlüdür” dedi.

Haberin Devamı

AZİZ YILDIRIM MOURİNHO’YA GİDİYOR

Yıldırım, daha sonra Ali Koç’a seslenerek, “Siz de onunla ilgileniyorsunuz. Gidip anlaşalım, eğer siz kazanırsanız maliyetinin yarısını ben karşılayacağım” demişti. Bu çağrı olumlu yanıt bulmadı. Aziz Yıldırım, dünyaca ünlü teknik adamı imza aşamasına getirmek için kolları sıvadı. Sports Digitale’nin haberine göre başkan adayı Yıldırım, cumartesi günü Şampiyonlar Ligi Finali’nin oynanacağı İngiltere’nin başkenti Londra’ya gidecek. Yıldırım, burada bir kez daha Mourinho ile yüz yüze görüşme gerçekleştirecek.

1 YIL İSTİYOR

Portekizli hocaya yakınlığıyla bilinen menajer Becali, Rumen basınına bu konuyla iligli bir demeç verdi. Becali, Mourinho’nun Fenerbahçe’ye gitmek istediğini ancak 1 yıllık sözleşme talep ettiğini belirtti. Aziz Yıldırım ise seçilmesi halinde 3 senelik başkanlık dönemi boyunca tecrübeli teknik adamla çalışmak istiyor. Yıldırım, cumartesi günü Mourinho’yu bu konuda ikna etmeye çalışacak.

Haberin Devamı

Fenerbahçede teknik direktör düğümü çözülüyor Ali Koçtan ve Aziz Yıldırımdan ataklar...

STEFANO PİOLİ FENER’E KALDI

Stefano Pioli, Ali Koç’un teknik adam adayları arasında yer alıyor. İtalyan teknik adamla Napoli de ilgileniyordu. Ancak MaviBeyazlılar, ilk adayları olan Antonio Conte ile anlaşma sağladı. Şu anda Pioli’yi isteyen başka bir takım bulunmadığı belirtildi. Sportif direktör Mario Branco, tecrübeli çalıştırıcı ile temaslarını sürdürüyor. Ancak Ali Koç’un teknik direktör konusunda henüz kararını vermediği kaydedildi. Başkan Koç’un, A Milli Takım’ın teknik patronu Vincenzo Montella’yı da listeye aldığı belirtildi. Koç’un İsmail Kartal ile yola devam kararı alması da sürpriz olmaz.

HAYALİ PREMİER LİG

Pioli, yaptığı açıklamada Milan taraftarına veda ederken, bundan sonraki planlarıyla ilgili de konuştu. Başarılı hoca, “İngilizce öğrenmeye başladım. Yurt dışında yeni bir deneyim yaşamak istiyorum. Premier Lig tabii ki gerçekten güzel ve ilgi çekici bir şan olur” ifadelerini kullandı. Ancak şimdilik İngiltere’den kendisine bir ilgi bulunmuyor.

Fenerbahçede teknik direktör düğümü çözülüyor Ali Koçtan ve Aziz Yıldırımdan ataklar...

YORUM YAZ