MENÜ

Fenerbahçe'de Fred, hocasına tüm Türkiye’nin merak ettiği soruyu sordu: Neden ben?

İsmail Kartal’ın 86. dakikada Brezilyalı yıldızı kenara alması, Fred’in kendisini de fazlasıyla şaşırttı. Tecrübeli oyuncu, “Neden ben?” diyerek kenara geldi, Kartal, tercüman aracılığıyla kararını öğrencisine anlatmaya çalıştı.

Fenerbahçe'de Fred, hocasına tüm Türkiye’nin merak ettiği soruyu sordu: Neden ben?

Fenerbahçe, Olympiakos’a karşı Atina’daki ilk maçta 3-2 kaybetmişti. O karşılaşmada skor 3-0’ken Fred ve İsmail oyuna dahil olunca, Sarı-Lacivertliler farkı 1’e indirip tur umutlarını Kadıköy’e taşımıştı. İsmail Kartal, Fred ve İsmail’i oyuna geç soktuğu için eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Kadıköy’deki rövanşta maça damga vuran olaylardan birinin kahramanı yine Brezilyalı yıldızı. 87. dakikada oyuncu değişikliği sırasında tabelada numarasını gören tecrübeli oyuncu büyük şaşkınlık yaşadı.

Haberin Devamı

'NEDEN BEN HOCAM'

Kenara el kol hareketleriyle tepkisini gösterip İngilizce, “Neden ben hocam?” diyerek İsmail Kartal’ın yanına geldi. Deneyimli çalıştırıcı da el hareketiyle öğrencisinden sakin olmasını istedi, tercüman aracılığıyla kararının nedenini anlatmaya çalıştı.

Fenerbahçede Fred, hocasına tüm Türkiye’nin merak ettiği soruyu sordu: Neden ben

‘ONU KORUMAK İÇİN’

İsmail Kartal, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Fred’i oyundan çıkarma hamlesine de değindi. Kartal, “Fred’le konuştuk. Uzun süredir sakatlığıyla mücadele ediyordu. Onu korumak ve daha dinlenmiş bir oyuncuyla mücadeleye devam etmek istedik” ifadelerini kullandı.

‘GELECEK NESİLLERE ANLATILACAK BİR GECE’

Olympiakos’un sahibi Vangelis Marinakis, Fenerbahçe’ye elemelerinin ardından büyük bir sevinç yaşadı. Marinakis yaptığı açıklamada, “İstanbul’da tarih yazdık. Bu stadyumu seviyoruz! Olympiakos’un ruhunun ne anlama geldiğini gösterdik. Bu takım daha ileri gidebilir. Gelecek nesillere anlatılacak harika bir gece yaşadık. Hayal kurmaya devam ediyoruz” dedi.

Haberin Devamı

20’DE 2’DEN 5’TE 3’E

Konstantinos Tzolakis, Fenerbahçe rövanşına kadar, kendisine karşı kullanılan 20 penaltının sadece 2’sini kurtarabilmişti. Yunan ekibinin kalecisi, seri penaltı atışlarında Tadic, Cengiz ve Bonucci’ye geçit vermeyerek gecenin yıldızlarından oldu. 21 yaşındaki file bekçisinin su şişesine, Fenerbahçeli oyuncuların penaltılarıyla ilgili notlar aldığı ortaya çıktı.

Fenerbahçede Fred, hocasına tüm Türkiye’nin merak ettiği soruyu sordu: Neden ben

YORUM YAZ