Dortmund'un bir numaralı hedefi Ferdi Kadıoğlu! İlk teklif 25 milyon Euro...

Alman devi, geçen sezon kiraladığı Ian Maatsen’i Aston Villa’ya kaptırdı. Teknik patron Nuri Şahin’in isteğiyle Dortmund’un liste başında artık Ferdi var. Sarı-Siyahlılar, Milli yıldızı 25 milyon Euro’ya kadrosuna katmak için girişimlere başladı.

Dortmund'un bir numaralı hedefi Ferdi Kadıoğlu! İlk teklif 25 milyon Euro...

Fenerbahçe’deki müthiş performansının ardından Milli Takım’la EURO 2024’e de harika başlayan Ferdi Kadıoğlu için Borrussia Dortmund kolları sıvadı.

Haberin Devamı

Alman ekibinin sol bekte ilk tercihi, geçen sezonun ikinci yarısında kiraladığı Ian Maatsen’di. Ancak Dortmund, geçtiğimiz pazartesi günü geçerliliği sona eren 35 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmadı. Sarı-Siyahlılar daha düşük bir bedelle Hollandalı oyuncuyu kadrouna katmayı denedi. Aston Villa’nın 41 milyon Euro’luk teklifle Chelsea ve Maatsen’le anlaşması sonrası bu plan suya düştü.

Dortmundun bir numaralı hedefi Ferdi Kadıoğlu İlk teklif 25 milyon Euro...

Alman devi, teknik patron Nuri Şahin’in talebiyle gözünü Ferdi Kadıoğlu’na çevirdi. Şampiyonlar Ligi’nde final oynayan Dortmund, Fenerbahçe’yle resmi görüşmelere başladı.

SONRAKİ SATIŞTAN PAY

Alman ekibi, 25 milyon Euro ile masaya oturdu. Sky Almanya’nın haberine göre Sarı-Siyahlılar, sol bek transferi için bu rakamın üzerine çıkmayı kesinlikle düşünmüyor. Jose Mourinho, astronomik bir teklif gelmediği sürece takımın önemli isimlerinin tutulmasını istemişti. Fenerbahçe’nin Ferdi’den beklentisi 30 milyon Euro’nun üstünde. Dortmund’un bu rakama çıkması zor görünse de anlaşmaya sonraki satıştan pay ekleyerek Sarı-Lacivertliler’i ikna etmeye çalışacaklar. Bu transferde Ferdi Kadıoğlu’nun tutumu da belirleyici olacak.

Haberin Devamı

 

Kaan Ayhan ve Ferdi Kadıoğlu'ndan EURO 2024 sözleri

Dortmundun bir numaralı hedefi Ferdi Kadıoğlu İlk teklif 25 milyon Euro...

YORUM YAZ