Burak Yılmaz'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı

Kariyerine Hollanda Eredivisie ekibi Fortuna Sittard'da devam eden Burak Yılmaz, Fenerbahçe'de forma giydiği dönemle ilgili sürpriz bir itirafta bulundu. İşte detaylar...

Burak Yılmaz'dan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı

37 yaşındaki başarılı futbolcu Burak Yılmaz, Mehmet Demirkol ile yaptığı röportajda kariyerinin ilk yıllarında yaşadığı olaylar üzerine çarpıcı itiraflar yaptı.

Haberin Devamı

2008 yılında Fenerbahçe'de oynadığı dönem hızlı kararlar verdiğini paylaşan Burak Yılmaz bu dönemde Luis Aragones ile yumruk yumruğa kavga ettiğini açıkladı.

GALATASARAY ÇILGIN HÜCUM HATTI

'SEN KİMSİN' DEDİ

Daha önceki röportajlarında da Fenerbahçe döneminde Aragones'le sorun yaşadığını paylaşan Burak Yılmaz, "Aragones ile ben yumruk yumruğa kavga ettim. Beni bir maç oynattı. İlk defa da 3-0 galip geldik. Çok da iyi oynamadım ama o sahada ilk defa net bir galibiyet.

Burak Yılmazdan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı

Çok iyi oynamadım. Sivas’a gittik aynı takım ilk 11 oynuyor ben yokum hemen gittim odasına çünkü bir daha benim orada, o takımda şans bulma ihtimalim yok. Hocaya dedim ki ‘Ben oynamıyorum. Geçen hafta kazandık. Herkes aynı takımda oynuyor, ben oynamıyorum.' O da; 'Sen kimsin' dedi. Abi en deli çağım futbolda."

Haberin Devamı

"ÇOK KÖTÜ KAVGA ETMİŞTİK"

Sen kimsin deyince bana bende de o zaman cahil cesareti var. Çok kötü bir kavga etmiştik biz. Sonra 18 kişilik kadro her yere 17 kişi gidiyordu. Ben tek başıma duşumu alıp bir sene boyunca kadroya girmedim. Fenerbahçe’de öyleydi. İçimde uktedir. Fenerbahçe camiası çok büyük bir camia." ifadelerini kullandı.

Burak Yılmazdan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı

ÇİN'E TRANSFER HİKAYESİ

Burak Yılmaz, Galatasaray'da forma giyerken Şubat 2016'da 8 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Çin'in Beijing Guoan'a transfer olmuştu.

Yıldız oyuncu transfer sürecini de şöyle anlattı:

YILDIZ OYUNCU İLE GÖRÜŞME

"Çin kulübünün başkanıyla hotelde buluştuk ve West Ham'a transfer olacağımı söyledim. Ancak başkan kesinlikle kabul etmedi. Seni almadan Çin'e gitmem dedi. Devlete söz verdiğini söyledi. Dedim: 'Ben gelemem, eşim hamile falan'. "Yok olmaz, kabul etmiyorum, bana bir para söyle" dedi.

Burak Yılmazdan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı

Menejerim Ali abi de 'söyle bakalım bir para' dedi. Ben 2 dediysem, başkan 5 dedi ve elini uzattı. Ben de o eli tuttum."

Tecrübeli golcü, bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Güiza ile ilgili ise "Mesela Güiza çok beğenilmezdi ama arkaya koşu olayında bir numaraydı." sözlerini kullandı.

Burak Yılmaz'ın Lille ile Şampiyonluğa Ulaşan Hikayesi

YORUM YAZ