Fenerbahçe'nin eski yöneticilerine şok!

Aziz Yıldırım yönetimi, Kayışdağı’ndaki kolejin arsasını 70 milyon TL banka kredisi kullanarak satın aldı. Yöneticiler de krediye kefil oldu. Ancak ödemeler aksayınca kıyamet koptu.

07 Temmuz 2018, Cumartesi 08:29
- A +
Fenerbahçe'nin eski yöneticilerine şok!
Tesis konusunda Fenerbahçe’ye çağ atlatan Aziz Yıldırım, kulübe ait kolejin bulunduğu Kayışdağı arazisini de satın alarak, bir mülk daha kazandırmıştı. 2017 yılında yapılan açık artırmaya Fenerbahçe Kulübü dışında hiç kimse katılmamış, ihalede 70 milyon TL’lik teklif veren Fenerbahçe arazinin sahibi olmuştu. Daha sonra Fenerbahçe yönetimi bu arazinin parasını ödemek için bankalardan kredi kullandı. Bütün kulüplerde olduğu gibi Sarı-Lacivertli yöneticiler, kulübün kredibilite sorunu olduğu için şahsi kefaletlerini kullandılar. 

Bas Dost geliyor!

DURUMU KULÜBE BİLDİRDİLER 

Başkan Aziz Yıldırım döneminde arazi için bankadan çekilen kredinin taksitleri düzenli bir şekilde ödendiği için herhangi bir sorun yaşanmıyordu. Ancak yönetim değişikliğinden sonra işler karıştı. Krediye kefil olan Fenerbahçeli yöneticiler, evlerine gelen ihbar mektuplarıyla büyük şok yaşadı. Çünkü kulüp ödemeleri yapmamış ve ödeme talimatları kefillere gönderilmişti. Gelişmeler üzerine çok morali bozulan eski yöneticilerin, yeni yönetimle temasa geçip, durumun çözülmesini istedikleri öğrenildi. 

İşte Fenerbahçe'nin transferdeki yeni hedefi: Wijnaldum

AZİZ YILDIRIM’IN GÖZBEBEĞİYDİ

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı, aynı zamanda eğitim kurumlarının da doğal başkanı olarak görülüyor. Ataşehir ilçe sınırları içinde bulunan Fenerbahçe Koleji’nin müdürlüğünü ise Adnan Ersan yapıyor. Eski yönetimde yer alan Ömer Temelli, Ozan Balaban, Ahmet Özokur halen okul yönetiminde görünüyor. Fenerbahçe Kulübü’nün, önceki yönetim döneminde başlattığı Fenerbahçe Üniversitesi çalışmaları da devam ediyor.

Kaynak: Akşam 

Wilshere'dan Fenerbahçe'ye mesaj
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.